Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andy MurrayGetty Images / Rob Carr / Na zdjęciu: Andy Murray

Australian Open testem dla Andy'ego Murraya. "Przejście przez pięciosetowy mecz będzie sukcesem"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
- Jeśli będę w stanie rozegrać pięciosetowy mecz i przejść przez niego bez negatywnych konsekwencji związanych z biodrem, będzie to sukces - powiedział Andy Murray zapytany o cele związane z występem w Australian Open.

W sierpniu Andy Murray wrócił do rywalizacji w singlu po przeprowadzonej na początku lutego operacji biodra. I szybko udowodnił, że wciąż stać go na grę na wysokim poziomie. We wrześniu doszedł m.in. do ćwierćfinału w Pekinie i II rundy w Zhuhai, a w październiku w Antwerpii zdobył tytuł.

- Na początku myślisz o biodrze podczas każdego wykonywanego ruchu - wspominał pierwsze chwile na korcie po powrocie, cytowany przez agencję Reuters. - Nie jest to dobry sposób, by rywalizować. Ale teraz, kiedy gram, nie mam tych myśli i wiem, że będę mógł brać udział w największych turniejach bez martwienia się o to.

W styczniu Murraya czeka duże wyzwanie. Planuje zagrać w wielkoszlemowym Australian Open (20 stycznia - 2 lutego) i będzie to jego pierwszy występ w turnieju, w którym mecze są rozgrywane w formule do trzech wygranych setów od tegorocznej edycji imprezy w Melbourne.

- W ostatnim czasie rozegrałem kilku długich i trzysetowych meczów, ale gra w formule do trzech wygranych partii to dodatkowa godzina, półtorej rywalizacji - ocenił.

Zapytany, jaki rezultat uzna za sukces w Melbourne, odpowiedział: - Nie wiem, jak się zaprezentuję. Nie oczekuję, że wygram turniej. Ale jeśli będę w stanie rozegrać pięciosetowy mecz i przejść przez niego bez negatywnych konsekwencji związanych z biodrem, będzie to sukces.
Zobacz także - Danił Miedwiediew nie chce łatki tenisowego "bad boya": Nie wydaje mi się, żebym był złym chłopcem

ZOBACZ WIDEO: Christo Stoiczkow o Robercie Lewandowskim. "Jest jednym z dwóch najlepszych napastników na świecie"


 

Czy do czasu Australian Open Andy Murray odbuduje formę fizyczną na tyle, by wytrzymywać pięciosetowe mecze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL