Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafael NadalPAP/EPA / KIKO HUESCA / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Alex Corretja o Rafaelu Nadalu: Jest najlepszym sportowcem w historii Hiszpanii

Marcin Motyka
Marcin Motyka
- Dla mnie jest najlepszym sportowcem w historii Hiszpanii i zacznę go uważać za jednego z najwybitniejszych na całym świecie - powiedział o Rafaelu Nadalu Alex Corretja, były hiszpański tenisista, obecnie ekspert telewizyjny.

Hiszpania to kraj o wspaniałych tradycjach w sporcie. Wywodzi się z niej wielu wybitnych przedstawicieli różnych dyscyplin. Wybór tego najlepszego zawsze jest trudny i subiektywny. Są jednak tacy, którzy nie mają wątpliwości. Alex Corretja, były tenisista, uważa, że miano największego hiszpańskiego sportowca w historii należy do Rafaela Nadala.

- Dla mnie Nadal jest najlepszym sportowcem w historii Hiszpanii i zacznę go uważać za jednego z najwybitniejszych na całym świecie - powiedział Corretja w rozmowie z Eurosportem.

- Uważam tak ze względu na to, co niesie ze sobą. Niewielu jest takich, którzy poradziliby sobie ze wszystkim tak, jak on to robi - dodał dwukrotny finalista Rolanda Garrosa i były wicelider rankingu, obecnie ekspert telewizyjny.

Nadal w sezonie 2019 zdobył dwa tytuły wielkoszlemowe (Roland Garros i US Open), z reprezentacją narodową wywalczył Puchar Davisa i zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu w klasyfikacji singlistów.

- Podkreślamy to wszystko nie tylko dlatego, że jesteśmy Hiszpanami. Wszędzie, gdzie Rafa się pojawi, jest doceniany i ubóstwiany. To maszyna, która będzie walczyć, dopóki ciało na to pozwoli. Miejmy nadzieję, że to potrwa jeszcze długo, bo uważam, że nie jest możliwe, abyśmy szybko zobaczyli kogoś takiego, jak on - stwierdził Corretja.

45-latek z Barcelony odniósł się również do triumfu drużyny Hiszpanii w turnieju finałowym o Puchar Davisa. - To sukces dla hiszpańskiego tenisa, ale i całego sportu. Wierzę, że ten tytuł zwiększy zainteresowanie tą rywalizacją - powiedział.
Zobacz także - Tim Henman uważa powrót Andy'ego Murraya za inspirujący. "Jego historia wykracza daleko poza tenis"

ZOBACZ WIDEO: Christo Stoiczkow o Robercie Lewandowskim. "Jest jednym z dwóch najlepszych napastników na świecie"


 

Czy zgadzasz się z opinią Alexa Corretji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL