Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aryna SabalenkaGetty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka

Zmarł ojciec Aryny Sabalenki. To on wprowadził ją do tenisa

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Białoruski Komitet Olimpijski poinformował, że w piątkowy poranek zmarł ojciec aktualnej 11. tenisistki świata, Aryny Sabalenki.

Aryna Sabalenka to aktualnie najlepsza białoruska tenisistka. Jej ojciec Siergiej zaszczepił w niej miłość do sportu, gdy miała zaledwie sześć lat. - Pewnego dnia ojciec wiózł mnie samochodem i zobaczył korty. Zabrał mnie na nie, a mnie bardzo się spodobało i tak się zaczęło - mówiła parę lat temu w jednym z wywiadów.

Siergiej Sabalenka był hokeistą. Jego stosunki z córką nie zawsze były poprawne i z czasem tenisistka sama zatroszczyła się o swoją karierę. Dzięki pomocy sponsora udało się wypłynąć na szerokie wody. Pomogli jej szwedzcy trenerzy, a do największych sukcesów poprowadził były rosyjski tenisista Dmitrij Tursunow.

W ostatnim czasie ojciec Sergiej trafił do szpitala. W piątek poinformowano, że zmarł niespodziewanie nad ranem w wieku 44 lat. Nie podano przyczyny śmierci. Co ciekawe, kilka dni temu jego córka ogłosiła, że zaręczyła się. Nie chciała jednak rozmawiać na temat swojego narzeczonego.

Zobacz także:
Magda Linette rozpocznie sezon 2020 w Shenzhen
Mocna obsada turnieju w Brisbane

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL