Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafael Nadal Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Trener Rafaela Nadala zachwycony rozwojem gry swojego podopiecznego. "Wynalazł się na nowo"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
- Rafa wynalazł się na nowo. Ciągle odkrywa nowe rzeczy i cieszy się tenisem. Poprawił serwis, ma też lepszy bekhend - mówił o rozwoju gry Rafaela Nadala drugi trener hiszpańskiego tenisisty, Francisco Roig.

Mimo że Rafael Nadal ma już 33 lata i jest ukształtowanym tenisistą, ciągle rozwija swój tenis i dodaje do swojej gry nowe elementy. Taką postawę niezwykle docenia Francisco Roig, drugi trener gracza z Majorki.

- Transformacja Rafy jest spektakularna - mówił Roig na łamach "El Periodico". - Nadal, którego obserwujemy teraz, jest zupełnie innym tenisistą niż w 2005 roku, kiedy pierwszy raz wygrał Rolanda Garrosa.

Zobacz także - Garbine Muguruza o igrzyskach olimpijskich. "Chciałabym zagrać w Tokio miksta z Rafaelem Nadalem"

- Rafa wynalazł się na nowo - kontynuował szkoleniowiec. - Ciągle odkrywa nowe rzeczy i cieszy się tenisem. Poprawił serwis, ma też lepszy bekhend, którym skuteczniej otwiera kort, i slajs. I myślę, że wciąż są pewne elementy, które może poprawić. Jego możliwości treningu są brutalne. Nie odpocznie, dopóki nie osiągnie swoich celów.

Poproszony o porównanie Nadala z Rogerem Federerem, Roig odparł: - Bardzo trudno ocenić, kto jest lepszy. Rafa jest wspaniały we wszystkim, co robi. To bez wątpienia jeden z najlepszych sportowców na świecie, a kiedy zakończy karierę, zostanie jednym z najwybitniejszych.

Zobacz także - Alex Corretja o Rafaelu Nadalu: Jest najlepszym sportowcem w historii Hiszpanii

ZOBACZ WIDEO: Kolarstwo. Piotr Wadecki: Będziemy mogli oglądać Pomarańczowych częściej na czołowych miejscach

Czy uważasz, że Rafael Nadal może jeszcze rozwinąć swoją grę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • fanka Rożera Zgłoś
  Hahahaha. Pijar kochani. Pijar Nadała dla ubogich. Nic więcej. I tak wszyscy wiemy, że Nadal wygrywa TYLKO DZIĘKI MIĘŚNIOM i SILE FIZYCZNEJ Każdy fachowiec to potwierdzi. A stawiam włos
  Czytaj całość
  Rożera, że tak samo jak my wszyscy, również uważa redaktor Maestro Pióra.. Tylko Maestro wynalazł SNEAK ATACK BY ROGER. TYLKO On jest Geniuszem i najbardziej utalentowanym w historii ludzkości i tenisa Artystą kortów. Rożer to bajeczna technika a Nadal to siła. Więc Pijar Nadała chyba kupią tylko naiwniacy. Poczytajcie sobie cenne, archiwalne artykuły na spoRtowychFaktach. Tu było już wszystko dawno wyjaśnione przez redaktorów. Nadal sila podejrzanego pochodzenia, Rożer GOAT i magia, artyzm, piękno i bajeczność.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL