Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kaia Kanepi Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Kaia Kanepi

Sprytny ruch Kai Kanepi. Zagrała futuresa, aby dostać się do Australian Open 2020

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Kaia Kanepi zaskoczyła, gdy w zeszłym tygodniu znalazła się w głównej drabince najniższej rangą imprezy ITF o puli nagród 15 tys. dolarów w Milovicach. Utytułowana Estonka zatroszczyła się o to, aby dostać się do Australian Open 2020.

To bardzo rzadki widok, aby tenisistka z pogranicza pierwszej i drugiej setki rankingu WTA grała w zawodach ITF, w których praktycznie występują panie spoza Top 300. Kaia Kanepi miała jednak swój interes, aby zaprezentować się w Milovicach. I tak przebywała w Czechach, gdzie przechodziła badania i przygotowywała się do nowego sezonu.

Organizatorzy futuresa przyznali jej dziką kartę. Estonka, była 15. rakieta świata, przeszła przez turniej w Milovicach jak burza, odprawiając kolejne niżej notowane przeciwniczki. W finale zwyciężyła Finkę Anastasię Kulikovą 6:4, 6:3. W całych zawodach nie straciła seta i zbytnio się nie zmęczyła.

Dlaczego Kanepi zagrała w Milovicach? Oprócz sprawdzenia formy po problemach zdrowotnych, przez które nie mogła regularnie startować w tourze, Estonka pokusiła się o zdobycie 10 punktów do rankingu WTA. Dzięki temu awansuje w przyszłym tygodniu ze 105. na 101. pozycję i będzie mogła ze spokojem przygotowywać się do występu w głównej drabince Australian Open 2020. Tenisistka z Tallina sprytnie poprawi swoją sytuację, gdyż na bazie klasyfikacji z 9 grudnia 2019 zostanie ogłoszona lista zgłoszeń do wielkoszlemowej imprezy w Melbourne.

Zobacz także:
Magda Linette rozpocznie sezon 2020 w Shenzhen
Mocna obsada turnieju w Brisbane

ZOBACZ WIDEO: F1. Daniel Obajtek zachwycony ze współpracy z Kubicą. "Sama sprzedaż detaliczna wzrosła o 400 milionów złotych!"

Czy Kaia Kanepi wróci do Top 30?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL