Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janko Tipsarević Getty Images / Zhong Zhi / Na zdjęciu: Janko Tipsarević

Janko Tipsarević zakończył karierę, ale pozostaje przy tenisie. Będzie trenerem Filipa Krajinovicia

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Janko Tipsarević pożegnał się z zawodowym tenisem, ale nie opuszcza męskiego touru. W 2020 roku Serb będzie podróżował po turniejach razem ze swoim rodakiem Filipem Krajinoviciem.

Oficjalne zakończenie kariery przez Janko Tipsarevicia nastąpiło podczas listopadowego finałowego turnieju Pucharu Davisa 2019. Serbowie bardzo chcieli zdobyć tytuł dla swojego rodaka, ale przegrali w ćwierćfinale z Rosjanami. - Uważam ten moment za koniec tego pokolenia, bo to ostatni mecz Janka. Ale on mimo wszystko będzie z nami dalej - mówił po meczu kapitan Nenad Zimonjić.

Tipsarević rzeczywiście nie myśli o tym, aby całkowicie zerwać z tenisem. Były ósmy zawodnik świata otworzył już w Belgradzie własną akademię. Teraz chce dzielić się swoimi doświadczeniami z młodszymi rodakami. W ostatnim czasie ogłosił, że będzie trenerem Filipa Krajinovicia, który ma na koncie trzy finały imprez głównego cyklu.

"Cieszę się, że w 2020 roku będę trenować i pełnić funkcję mentora Filipa Krajinovicia razem z zespołem z mojej akademii. Obie strony złożyły obietnice i tylko czas pokaże, czy wszyscy będziemy wobec nich wierni. Życzcie nam powodzenia" - wyznał na Instagramie Tipsarević.

Krajinović ma 27 lat. Największy sukces w zawodowej karierze odniósł w listopadzie sezonu 2017, gdy dotarł do finału zawodów ATP Masters 1000 w Paryżu, gdzie przegrał z Jackiem Sockiem. Dzięki temu wspiął się później na 26. miejsce w rankingu ATP. Potem osiągał jeszcze finały w Budapeszcie i Sztokholmie (2019). Aktualnie jest 40. rakietą globu.

Zobacz także:
Iga Świątek przygotowuje się do sezonu 2020
Karolina Woźniacka rozegra pożegnalny mecz w Kopenhadze


ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. "Kurczę, co ona zrobiła?". Piotr Małachowski dostał niesamowite wsparcie

Czy Filip Krajinović wygra turniej ATP w 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL