Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Hubert Hurkacz Getty Images / Andy Cheung / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

ATP Cup: Zachwyty nad grą Huberta Hurkacza. "Czy to jest legalne?!"

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Znakomite spotkanie rozegrał Hubert Hurkacz podczas zawodów ATP Cup. Jego zwycięstwo nad Borną Coriciem (6:2, 6:2) zachwyciło nie tylko polskich kibiców. Jedna z akcji 22-latka zrobiła wrażenia na kanale ATP na Twitterze.

Hubert Hurkacz znakomicie rozpoczął 2020 rok. W krótkim czasie Polak pokonał dwóch tenisistów z czołowej "30" rankingu ATP - najpierw wygrał z Diego Schwartzmanem (więcej TUTAJ), a ostatniej nocy polskiego czasu rozbił w pył Bornę Coricia (więcej TUTAJ) w ramach meczu Biało-Czerwonych z Australią w ATP Cup.

22-latek zaprezentował się ze znakomitej strony - nie tylko fantastycznie serwował (aż dziewięć asów!), ale pokazywał też całą paletę innych wysokiej klasy zagrań, w tym skróty i potężne returny.

Jedna z jego akcji, w której pokazał dużą szybkość, zrobiła wrażenie na oficjalnym kanale ATP na Twitterze. "Ten gość ma wszystko" - podsumowano wideo z jego zagrania. "Chwila, czy to jest legalne?!" - zapytał z kolei kanał Tennis TV.

"Zapamiętajcie ten dzień, zapamiętajcie to nazwisko. Hubert Hurkacz daje o sobie znać podczas ATP Cup" - tak z kolei jego kolejne zagranie ocenił kanał serwisu Wide World of Sports.

Dzięki dwóm wygranym pojedynkom w Australii Polak ma już na koncie więcej rankingowych punktów (w sumie 115) niż w styczniu 2019 roku (nasz tenisista triumfował wówczas w challengerze w Canberze, ale i odpadł w I rundzie zawodów w Pune i Melbourne).

Znakomita postawa w Sydney sprawia, że 22-latek z Wrocławia ma jeszcze szansę na rozstawienie w wielkoszlemowym Australian Open 2020.

Zwycięstwo nad Coriciem nie pomogło jednak reprezentacji Polski w pokonaniu Chorwacji. Hurkacz z Kubotem przegrali decydujące spotkanie w deblu (1:2).

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Jakub Kot wskazał faworytów. "To on może zagrozić Kubackiemu najmocniej!"

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL