Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maria Szarapowa PAP/EPA / DARREN ENGLAND / Na zdjęciu: Maria Szarapowa

Tenis. Australian Open. Maria Szarapowa z dziką kartą. Rosjanka pomaga poszkodowanym przez pożary

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Organizatorzy Australian Open 2020 potwierdzili, że Maria Szarapowa otrzymała dziką kartę do głównej drabinki. Wielkoszlemowy turniej w Melbourne zostanie rozegrany w dniach 20 stycznia - 2 lutego.

We wtorek Maria Szarapowa odpadła w I rundzie zawodów Brisbane International, a na pomeczowej konferencji wyznała, że spodziewa się dzikiej karty do głównej drabinki Australian Open 2020. Gdy dziennikarze dopytywali się o szczegóły, Rosjanka odesłała ich do szefa Tennis Australia, Craiga Tileya. W środę organizatorzy potwierdzili słowa pięciokrotnej mistrzyni wielkoszlemowej.

- Być w drabince Australian Open jest czymś niesamowitym. Mam z tego turnieju cudowne przeżycia, od trzymania trofeum dla zwyciężczyni po przegrane trudne finały. Miałam w Australii wiele wzlotów i upadków. Mieć możliwość kolejnego występu na kortach w Melbourne jest dla mnie bardzo wyjątkowa - powiedziała Szarapowa.

Rosjanka zajmuje obecnie 147. miejsce, co nie daje jej prawa gry w głównej drabince na bazie rankingu. Triumfatorka Australian Open 2008 osunęła się w światowej klasyfikacji, bo przez większą część 2019 roku narzekała na uraz barku. Stąd prośba do organizatorów o przyznanie dzikiej karty.

Szarapowa pomaga poszkodowanym przez pożary

Rosjanka opuściła Brisbane, a w przyszłym tygodniu weźmie udział w pokazówce Kooyong Classic w Melbourne. Tenisistka zdecydowała się również pomóc ludziom poszkodowanym przez pożary, które są prawdziwą plagą ostatnich tygodni. Eksperci podali, że zginęło już ponad 1 mld roślin i zwierząt. Rośnie także liczba ofiar wśród ludzi, którzy są bezsilni w starciu z żywiołem.

Szarapowa poinformowała, że przekazała na rzecz poszkodowanych przez pożary 25 tys. dolarów. Poprosiła w mediach społecznościowych Novaka Djokovicia, aby on również wsparł ten szlachetny cel, na co wicelider rankingu ATP odpowiedział pozytywnie. Opuszczając Brisbane, Rosjanka przekazała organizatorom 10 par butów wraz z autografami. Dochód z ich sprzedaży również trafi na konto australijskiego Czerwonego Krzyża.

Czytaj także:
Ranking ATP: Kamil Majchrzak wrócił do Top 100
Ranking WTA: niewielki awans Igi Świątek

ZOBACZ WIDEO Arabia Saudyjska się zmienia. To nie tylko Dakar, ale też inne wielkie imprezy

Czy Maria Szarapowa wygra mecz w Australian Open 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL