Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roger Federer Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Roger Federer

Roger Federer odpowiedział Grecie Thunberg. "Podchodzę do tego bardzo poważnie"

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Roger Federer odpowiedział na zarzuty ze strony młodej działaczki ruchu klimatycznego, Grety Thunberg. Szwajcarski tenisista wyznał, że poważnie podchodzi do spraw dotyczących przyszłości Ziemi.

Już pod koniec grudnia Roger Federer poruszył kwestię licznych podróży. Młodzi aktywiści zarzucili Szwajcarowi, że samoloty którymi lata są szkodliwe dla środowiska naturalnego. 20-krotny mistrz wielkoszlemowy przyznał, że życie w tenisowym tourze wiąże się z licznymi podróżami. Jedynym rozwiązaniem na znaczne zmniejszenie ich liczby byłoby zakończenie zawodowej kariery.

Greta Thunberg przypomniała Szwajcarowi, że ma podpisaną umowę z Credit Suisse. Podczas protestów w Lozannie 12 młodych aktywistów poruszyło kwestię finansowania przez ten bank poszukiwania nowych złóż paliwa. Młodzież apelowała do Federera, aby zerwał tę współpracę i "obudził się" na problemy naszej planety.

Utytułowany tenisista odpowiedział Thunberg i jej zwolennikom. - Bardzo poważnie podchodzę do skutków i zagrożeń związanych ze zmianami klimatu, szczególnie gdy wraz z rodziną przybywam w Australii pośród zniszczeń spowodowanych pożarami. Mam wielki szacunek i podziw dla młodzieżowego ruchu klimatycznego. Jestem wdzięczny młodym działaczom za zachęcanie nas wszystkich do zbadania naszych zachowań i działania w oparciu o innowacyjne rozwiązania - wyznał.

- Doceniam przypomnienia o mojej odpowiedzialności jako osoby prywatnej, sportowca i przedsiębiorcy. Jestem zaangażowany w wykorzystywanie tej uprzywilejowanej pozycji do prowadzenia dialogu w ważnych sprawach z moimi sponsorami - dodał Federer. A bank Credit Suisse przypomniał w oświadczeniu, że w kontekście swojej globalnej strategii klimatycznej nie będzie już inwestować w nowe elektrownie napędzane węglem.

Zobacz także:
Auckland: Hubert Hurkacz poznał rywala
Hobart: Swietłana Kuzniecowa na drodze Magdy Linette


ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek: Warto doceniać inne dyscypliny

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL