Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafael Nadal, mistrz Rolanda Garrosa 2019 PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Rafael Nadal, mistrz Rolanda Garrosa 2019

Tenis. Organizatorzy turniejów wielkoszlemowych pomagają poszkodowanym przez pożary w Australii

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Cztery organizacje zarządzające turniejami wielkoszlemowymi włączyły się w pomoc na rzecz poszkodowanych przez pożary, które od wielu tygodni niszczą busz w Australii.

Sytuacja w Australii ciągle jest dramatyczna. Ogień nie został jeszcze ugaszony, a jego ofiarą padło już ponad 1 mld roślin i zwierząt. Żywioł zagroził również ludziom, zabijając około 30 osób. W pomoc na rzecz tego kraju włączyli się sportowcy i organizacje z całego świata, w tym także tenisiści.

W niedzielę Novak Djoković poinformował o przekazaniu 500 tys. dolarów ze strony Stowarzyszenia Tenisistów Profesjonalnych. Do ATP dołączyła Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) i organizatorzy imprez wielkoszlemowych w Paryżu (FFT), Londynie (AELTC) i Nowym Jorku (USTA). Każda z nich zasili konto australijskiego Czerwonego Krzyża kwotą 100 tys. dolarów, co w sumie oznacza pomoc w wysokości 400 tys. dolarów.

Prezes ITF, David Haggerty: - Światowa społeczność tenisowa zjednoczyła się, aby wesprzeć wszystkie osoby dotknięte pożarami w wielu częściach Australii. Ta darowizna wesprze zespoły Czerwonego Krzyża, które ciężko pracują w terenie, zapewniając niezbędną pomoc w nagłych wypadkach, w tym ośrodki pomocy i wszelkie praktyczne wsparcie dla ofiar, ewakuowanych rodzin i osób, które straciły domy. Chcielibyśmy także pochwalić wszystkich członków społeczności tenisowej, którzy obecnie zbierają fundusze.

Zobacz także:
Roger Federer odpowiedział Grecie Thunberg
Serena Williams pomaga poszkodowanym przez pożary


ZOBACZ WIDEO Arabia Saudyjska się zmienia. To nie tylko Dakar, ale też inne wielkie imprezy

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL