Najnowsze Wyniki/Kalendarz
demonstranci na korcie centralnym w RennesMateriały prasowe / livestream.com / Na zdjęciu: demonstranci na korcie centralnym w Rennes

Tenis. Nieproszeni goście na korcie w Rennes. Policja przegoniła demonstrantów (wideo)

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Do bardzo rzadkiej sytuacji doszło w czwartek podczas halowego turnieju ATP Challenger Tour w Rennes. Grupa antyrządowych demonstrantów doprowadziła do przerwania pojedynku na korcie centralnym. Interweniowała policja.

W czwartek w Rennes grupa około 150 osób postanowiła dać wyraz swojemu niezadowoleniu przeciwko reformie emerytalnej we Francji. Najpierw były antyrządowe przyśpiewki, wymierzone szczególnie w prezydenta kraju Emmanuela Macrona, potem ktoś z trybun rzucił racę. Na koniec część manifestantów przeszła przez bandy reklamowe i pojawiła się na korcie.

Grający wówczas na głównej arenie Hiszpan Roberto Ortega-Olmedo i Francuz Evan Furness postanowili udać się do szatni. Nawoływania spikera do zachowania spokoju i rozejścia się pozostały bez odzewu. Wkrótce pojawiła się policja, która siłą usunęła demonstrantów, a po 20 minutach tenisiści mogli kontynuować pojedynek.

Poniżej wideo z całego meczu. Incydent z manifestantami od 39 min. i 30 sek.

Zobacz także:
Australian Open: ostatni mecz Karoliny Woźniackiej
Australian Open: Serena Williams za burtą

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL