Najnowsze Wyniki/Kalendarz
TenisMateriały prasowe / Tenis

Koronawirus zagraża sportowcom. ATP odwołało marcowe turnieje w Chinach

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Władze Stowarzyszenia Tenisistów Profesjonalnych (ATP) zareagowały na sytuację w Chinach, gdzie panuje bardzo groźny dla zdrowia koronawirus. W marcu nie odbędą się w tym kraju żadne zawody rangi ATP Challenger Tour.

Sytuację w Państwie Środka z niepokojem śledzi cały świat. Jak na razie groźny koronawirus zabił 106 osób, ale przypadki zachorowań potwierdzono już w innych zakątkach świata. Z tego względu wiele krajów odradza swoim obywatelom podróż do Chin.

ATP postanowiło dmuchać na zimne i odwołało zaplanowane na marzec cztery turnieje rangi ATP Challenger Tour. Tenisiści zostali we wtorek poinformowani, że nie odbędą się imprezy w Quijng (2-8 marca), Zhuhai (9-15 marca), Shenzhen (16-22 marca) i Zhangjiagang (23-29 marca).

Jednocześnie ATP poinformowało, że będzie monitorować sytuację w Chinach, aby podjąć decyzję w sprawie kwietniowych zawodów, które zostały zaplanowane w tym kraju. W sprawie odwołanych marcowych turniejów będzie brana pod uwagę możliwość ich rozegrania w innym terminie.

Czytaj także:
Australian Open: słodki rewanż Ashleigh Barty
Australian Open: Sofia Kenin obudziła Ons Jabeur z pięknego snu


ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Ewa Brodnicka jako Superwoman

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL