Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Iga Świątek Getty Images / Mitchell Layton / Na zdjęciu: Iga Świątek

Tenis. "Może robić duże rzeczy". Trener Igi Świątek zapowiada ekscytujący sezon

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Piotr Sierzputowski wierzy, że obecny sezon może należeć do Igi Świątek. - Poziom gry Igi jest dużo wyższy niż pokazuje ranking - mówi trener 18-letniej tenisistki.

Iga Świątek w najnowszym rankingu WTA zajmuje 49. lokatę, ale zdaniem jej trenera, Piotra Sierzputowskego, 18-latka powinna plasować się znacznie wyżej w zestawieniu najlepszych tenisistek świata.

- Poziom gry Igi jest dużo wyższy niż pokazuje ranking, natomiast ona musi być przyzwyczajona do pewnych rzeczy, musi czuć się w nich swobodnie i komfortowo. Jeśli będzie zdrowa, to ten rok będzie bardzo ekscytujący - ocenił szkoleniowiec w wywiadzie dla tvpsport.pl.

Sierzputowski podkreślił, że awans Świątek do 4. rundy wielkoszlemowego Australian Open należy ocenić bardzo wysoko. Tym bardziej, że młoda tenisistka mnóstwo energii straciła z powodu zdenerwowania, wynikającego z udziału w prestiżowej imprezie.

Trener zwrócił uwagę na to, że jego podopieczna jeszcze nie zawsze radzi sobie ze stresem i np. w pierwszych meczach w sezonie, czy też w nowym dla siebie miejscu, mogą się jej przydarzać wpadki.

- Nowy bodziec dla Igi jest dość trudny. Za drugim razem jest to dla niej coś normalnego, ale za pierwszym musi się do pewnych rzeczy przyzwyczaić. (...) Szukam dla niej dużych turniejów, bo uważam, że może robić duże rzeczy - podsumował Sierzputowski.

Zobacz:
Tenis. Magda Linette, Iga Świątek i Hubert Hurkacz pewni gry w Miami

ZOBACZ WIDEO #dziejesiesporcie: przewrotka sprzed linii pola karnego. Co za strzał!

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL