Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maja Chwalińska Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Maja Chwalińska

Tenis. Ważne wsparcie dla Mai Chwalińskiej. Polka otrzymała stypendium ITF

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Maja Chwalińska została stypendystką International Player Grand Slam Grants. Międzynarodowa Federacja Tenisowa realizuje ten program już po raz czwarty.

Specjalny komitet dokonał podziału graczy na bazie ich wieku, regionu i potencjału. Maja Chwalińska znalazła się w gronie tenisistów, którym przyznano dofinansowanie w wysokości 25 tys. dolarów. Jeszcze nie tak dawno z takiego stypendium korzystali m.in. Magdalena Fręch, Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz.

18-letnia dąbrowianka jest już członkiem PZT Lotos Team. Teraz otrzyma wsparcie finansowe od Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Na swoim profilu na Facebooku podziękowała za pomoc, która pozwoli jej rozwinąć się jako zawodowej tenisistce, a w przyszłości rywalizować w turniejach Wielkiego Szlema czy igrzyskach olimpijskich. W styczniu 2020 roku Polka zadebiutowała w eliminacjach do Australian Open, lecz odpadła w I rundzie.

Program International Player Grand Slam Grants jest realizowany po raz czwarty. W tym roku beneficjenci mają otrzymać łączną kwotę dofinansowania w wysokości 650 tys. dolarów. Celem programu jest pomoc w rozwoju młodych tenisistów i ich uczestnictwie w imprezach Wielkiego Szlema oraz redukcja kosztów związanych z podróżami.

Czytaj także:
Nowy Jork: Kyle Edmund z drugim tytułem
Buenos Aires: Historyczna wygrana Caspera Ruuda

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Urszula Radwańska zakończyła wakacje. Wypoczywała w Tajlandii

Czy Maja Chwalińska zagra w 2020 roku w głównej drabince zawodów Wielkiego Szlema?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL