Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zhizhen ZhangGetty Images / Emmanuel Wong / Na zdjęciu: Zhizhen Zhang

Tenis. Puchar Davisa: koronawirus przyczyną odwołania meczu Rumunia - Chiny

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Z powodu koronawirusa drużyna Chin nie poleci na mecz do Rumunii w ramach baraży o Grupę Światową I Pucharu Davisa. Spotkanie miało się odbyć w dniach 6-7 marca w Piatra Neamt.

Koronawirus z Wuhan zabił już ponad 2000 osób, a w sumie potwierdzono ponad 70 tys. przypadków zakażeń. Chiny wdrożyły bardzo restrykcyjne przepisy, aby choroba nie rozprzestrzeniała się. Z tego względu drużyna występująca w Pucharze Davisa nie poleci do Rumunii na mecz barażowy o nowo powstałą Grupę Światową I.

Komitet organizacyjny Pucharu Davisa przyjął do wiadomości decyzję chińskiej federacji i jednocześnie przyznał gospodarzom walkowera. W takich okolicznościach Rumunia awansowała do Grupy Światowej I i we wrześniu powalczy o miejsce w przyszłorocznych kwalifikacjach do turnieju finałowego.

Z kolei Chiny zagrają we wrześniu w Grupie Światowej II. Ich występ będzie oczywiście uzależniony od sytuacji panującej w tym kraju. Potencjalnym rywalem reprezentacji Państwa Środka może być Polska, która w dniach 6-7 marca zmierzy się w Kaliszu z Hongkongiem.

Czytaj także:
Nowy Jork: Kyle Edmund z drugim tytułem
Buenos Aires: Historyczna wygrana Caspera Ruuda

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Tiger Woods musiał "nurkować" do śmietnika

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL