Najnowsze Wyniki/Kalendarz
TenisGetty Images / Anthony Au-Yeung / Tenis

Tenis. Turniej w Indian Wells odwołany. Co z Miami Open? "Monitorujemy sytuację związaną z koronawirusem"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Organizatorzy turnieju w Miami poinformowali, że monitorują sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Mimo dużego zagrożenia, podkreślili, że na ten moment impreza ma odbyć się zgodnie z planem.

Marzec to w tenisowych rozgrywkach czas wielkich turniejów w Indian Wells i w Miami. Jednak w tym roku z powodu epidemii koronawirusa harmonogram został zaburzony. Już wiadomo, że impreza w Kalifornii się nie odbędzie. A co z Miami Open? Organizatorzy w specjalnym komunikacie poinformowali, że na razie nie biorą pod uwagę odwołania zawodów.

- Miami Open ma odbyć się zgodnie z planem, w dniach 23 marca - 5 kwietnia - czytamy w oświadczeniu. - Bezpieczeństwo pozostaje naszym priorytetem, dlatego wraz z lokalnymi, stanowymi i federalnymi urzędami oraz z organizacjami zdrowia monitorujemy sytuację związaną z koronawirusem i przygotowaniami do turnieju.

Władze turnieju dały do zrozumienia, że - jeśli impreza się odbędzie - zostaną wprowadzone wyjątkowe środki ostrożności. - Współpracujemy z ATP i z WTA nad zalecanymi najlepszymi możliwymi działaniami, aby zapewnić bezpieczeństwo kibicom, tenisistom i sztabowi turnieju - dodano.

Turniej Miami Open ma zostać rozegrany na kortach twardych obiektu Hard Rock Stadium. Męska impreza ma rangę ATP Masters 1000, a kobieca - WTA Premier Mandatory.

Puchar Davisa. Duży awans Polski w rankingu. Biało-Czerwoni rozstawieni przed losowaniem

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że turniej w Miami powinien zostać rozegrany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • pareidolia Zgłoś
  Histeria i tyle. Lista krajów w których mecze się aktualnie odbywają, kolejność dowolna. Francja, Grecja, Portugalia, Chorwacja, Turcja, Kazachstan, RPA, Meksyk, Katar ( Doha ), Rosja,
  Czytaj całość
  Indie, Tunezja, Egipt, Australia, Brazylia,. To turnieje ATP. Rozgrywanych też, jest 10 turniejów WTA. Indian Wells odwołane przez głupotę i histerię. To samo może spotkać turniej w Miami.
  • fanka Rożera Zgłoś
   Skoro nie gra Rożer trzeba wszystko odwołać. Aż do jego ukochanego Halle.Czuję, że Wielki Manipulator, Maestro Pióra zgadza się z nami.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL