Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ashleigh BartyGetty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Ashleigh Barty

Koronawirus. Turnieje WTA w Miami i Charleston odwołane. Co z sezonem na mączce?

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Władze kobiecego tenisa (WTA) poinformowały o odwołaniu imprez rozgrywanych w Miami i Charleston. W najbliższym czasie będą prowadzone rozmowy odnośnie turniejów odbywających się na europejskiej mączce.

Z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa trzy organizacje odpowiedzialne za światowy tenis podjęły decyzje o zawieszeniu rozgrywek. ITF nie planuje żadnych imprez przed 20 kwietnia (więcej tutaj), a ATP przed 27 kwietnia (więcej tutaj).

Inaczej do problemu podeszły władze kobiecego tenisa. Z powodu restrykcji nałożonych przez USA sens straciła organizacja imprez WTA Premier Mandatory w Miami oraz WTA Premier w Charleston. Ponadto zdecydowano się odwołać zaplanowany na przyszły tydzień challenger WTA w meksykańskiej Guadalajarze, w którym wysoko rozstawiona miała być Magda Linette.

Wieczorem oświadczenie wydał Steve Simon. Szef WTA ubolewał nad odwołaniem turniejów w Miami i Charleston, lecz zapewnił, że zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich jest teraz priorytetem. Simon stwierdził ponadto, że z tygodniowym wyprzedzeniem zapadnie decyzja odnośnie sezonu na europejskiej mączce. W oświadczeniu nie ma słowa odnośnie zawodów, które w kwietniu miały się odbyć w Bogocie (ostatecznie organizatorzy poinformowali o ich odwołaniu).

Tenisistka Ellen Perez poinformowała na Twitterze, że w praktyce WTA zamierza zawiesić zmagania na pięć tygodni, aż do turniejów w Stuttgarcie i Stambule. Okres ten może się oczywiście wydłużyć, ponieważ wszystko zależy od koronawirusa. Dla przykładu organizatorzy turnieju w Pradze wątpią, aby do tego czasu sytuacja była w pełni bezpieczna i nie wierzą w organizację zawodów WTA w Czechach na przełomie kwietnia i maja.

Czytaj także:
Jerzy Janowicz: Muszę sobie dać jeszcze jedną szansę
Kacper Żuk: Człowiek gra dla rankingu, ale zdrowie jest najważniejsze

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL