Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy Janowicz PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz

Tenis. Puchar Davisa: kolejny egzotyczny rywal. Polska zagra z Salwadorem

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
W piątek odbyło się losowanie par nowo powstałej Grupy Światowej II Pucharu Davisa 2020. Swojego przeciwnika poznała także reprezentacja Polski.

W dniach 6-7 marca 2020 roku Polska pokonała w Kaliszu Hongkong 4:0 i awansowała do Grupy Światowej II. W dniach 18-19 (lub 19-20) września zmierzy się z kolejnym egzotycznym przeciwnikiem, Salwadorem, który w marcowych barażach wygrał 3:1 z ekipą Jamajki.

Ponieważ Polska i Salwador nie grały jeszcze ze sobą w rozgrywkach Pucharu Davisa, przeprowadzono dodatkowe losowanie, które wyłoniło gospodarza meczu. Szczęście uśmiechnęło się do Biało-Czerwonych, którzy we wrześniu ugoszczą tenisistów z Ameryki Środkowej.

- Czeka nas drugie w tym roku spotkanie, w którym jakby nie patrzeć będziemy faworytem "na papierze". Do września jest jeszcze sporo czasu, choćby na wybór miasta i najlepszej nawierzchni. Ale przede wszystkim na skompletowanie i przygotowanie silnej drużyny, która pozwoli nam myśleć o awansie do baraży o Grupę Światową I. Jestem optymistą, ale nie zamierzamy lekceważyć rywali. Po prostu musimy zrobić wszystko, żeby wygrać wrześniowy mecz - powiedział kapitan Mariusz Fyrstenberg.

Najbardziej znanym reprezentantem Salwadoru jest Marcelo Arevalo, który dwa lata temu osiągnął 139. pozycję w rankingu ATP. Teraz tenisista z Sonsonate skupia się przede wszystkim na deblu i może się pochwalić tytułem zdobytym w Los Cabos (2018) i awansem do Top 50. Pozostali gracze z tego kraju prezentują dużo niższy poziom, dlatego Polska będzie miała szansę wygrać dziewiąty mecz z rzędu i awansować do baraży o Grupę Światową I.

Czytaj także:
Jerzy Janowicz: Muszę sobie dać jeszcze jedną szansę
Kacper Żuk: Człowiek gra dla rankingu, ale zdrowie jest najważniejsze

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Czy Polska wygra z Salwadorem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL