Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Iga Świątek Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek

Koronawirus. Tenis. Iga Świątek wróciła do Polski. Dołączyła do akcji "Zostań w domu"

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Iga Świątek powróciła do Polski po dwóch tygodniach spędzonych w USA. Nasza tenisistka zaapelowała do wszystkich, aby w dobie pandemii koronawirusa zatroszczyć się o siebie i swoich bliskich.

Z powodu rozprzestrzeniającego się po świecie koronawirusa odwołane zostały prestiżowe turnieje WTA w Indian Wells i Miami oraz rozgrywane na mączce zawody w Charleston. Iga Świątek nie miała więc innego wyjścia, jak tylko opuścić teren USA. Do kraju wróciła wspólnie z Piotrem Sierzputowskim i Darią Abramowicz.

"Mimo że na tych zdjęciach się uśmiecham, jestem bardzo rozczarowana, że musiałam opuścić Kalifornię tak wcześnie po odwołaniu turniejów. Wróciliśmy już do Polski i teraz planuję spędzić bezpiecznie czas w domu, to teraz najważniejsze. Dbajcie o siebie" - napisała Świątek w mediach społecznościowych.

Nasza tenisistka zachęciła wszystkich do pozostania w domu na czas rozprzestrzeniania się koronawirusa. 18-latka będzie miała teraz sporo czasu, aby przygotować się do egzaminów maturalnych. Zajęcia w szkołach są obecnie możliwe tylko w ramach e-learningu, a kobiecy tour jest zawieszony do 2 maja (więcej tutaj).

Czytaj także:
Rozgrywki ATP zawieszone na sześć tygodni
Turnieje ITF odwołane do 20 kwietnia

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL