Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Hubert Hurkacz Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Koronawirus. Wspólne oświadczenie ATP i WTA. Sezon zawieszony do 7 czerwca

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Z powodu pandemii koronawirusa turnieje ATP, WTA i ITF zaplanowane w najbliższych miesiącach zostały odwołane. Sezon ma zostać wznowiony w drugim tygodniu czerwca.

Władze ATP i WTA w środę we wspólnym komunikacie ogłosiły przerwę w profesjonalnym tenisie aż do 7 czerwca. "Z powodu koronawirusa COVID-19 zostało odwołanych większość turniejów z udziałem mężczyzn i kobiet na wiosnę 2020" - poinformowano w oświadczeniu na atptour.com.

Decyzja ta oznacza, że w tym roku nie odbędą się turnieje ATP i WTA w Madrycie oraz Rzymie, a także zawody WTA w Strasburgu i Rabacie oraz imprezy rangi ATP w Monachium, Estoril, Genewie i Lyonie.

Sezon ma zostać wznowiony w poniedziałek 8 czerwca. Do tego czasu zostaną zamrożone rankingi ATP i WTA. "Wyzwania związane z pandemią COVID-19 dla profesjonalnego tenisa wymagają od wszystkich ścisłej współpracy, żeby nasz sport mógł rozwijać się w interesie zawodników, organizatorów turniejów i kibiców" - napisano w komunikacie do mediów.

Jednocześnie władze Międzynarodowej Federacji Tenisowej poinformowały, że do 7 czerwca będą wstrzymane rozgrywki w imprezach niższej rangi. ITF nie będzie organizować żadnych zawodów kobiecego i męskiego ITF World Tennis Tour, juniorów, seniorów, wózkarzy i tenisa na plaży.

Wcześniej ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa zawieszono rozgrywki ATP i WTA na sześć tygodni. Odwołano m.in. turnieje w Indian Wells, Miami, Monte Carlo i Barcelonie. Wielkoszlemowy Roland Garros 2020 został decyzją Francuskiej Federacji Tenisowej przeniesiony na jesień, ale nie jest potwierdzone, że odbędzie się w tym terminie.

Zobacz:
Koronawirus. Tenis. Rozgrywki ATP zawieszone na sześć tygodni. Turnieje w Miami, Monte Carlo i Barcelonie odwołane

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL