Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ashleigh Barty, mistrzyni Rolanda Garrosa 2019PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Ashleigh Barty, mistrzyni Rolanda Garrosa 2019

Tenis. Ashleigh Barty o nowym terminie Rolanda Garrosa. "Mam nadzieję, że obronię tytuł we wrześniu"

Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
- Nie rozmawiałam z Guyem Forgetem, ale cieszę się, że będę mogła zagrać w turnieju, gdy został zaplanowany. Mam nadzieję, że uda mi się obronić tytuł we wrześniu - powiedziała Ashleigh Barty o nowym terminie Rolanda Garrosa.

W ubiegłym roku Ashleigh Barty triumfowała w Rolandzie Garrosie i zdobyła pierwszy wielkoszlemowy tytuł w singlu. Z powodu epidemii koronawirusa impreza w Paryżu tym razem nie odbędzie się wiosną (przełom maja i czerwca), tylko jesienią. Organizatorzy zaplanowali ją od 20 września do 4 października, jednak ATP i WTA we wspólnym oświadczeniu nie potwierdziły nowego terminu.

- Nie rozmawiałam z Guyem Forgetem, ale cieszę się, że będę mogła zagrać w turnieju, gdy został zaplanowany. Mam nadzieję, że uda mi się obronić tytuł we wrześniu. Obiema rękami skorzystam z każdej okazji do rywalizacji - cytuje liderkę rankingu portal theage.com.au.

- Obecnie na świecie dzieją się ważniejsze rzeczy, a ja zrobię wszystko, co pomoże nam zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie - dodała Barty, która w 2020 roku ma bilans meczów 11-3. W styczniu wygrała turniej w Adelajdzie, zdobywając ósmy singlowy tytuł w głównym cyklu.

Ostatni mecz Australijka rozegrała pod koniec lutego w Dosze. W półfinale uległa Petrze Kvitovej. Na kolejną okazję do występów będzie musiała czekać kilka miesięcy. Rozgrywki mają zostać wznowione 8 czerwca wraz z otwarciem okresu gry na trawie.

Zobacz także:
Koronawirus. Wspólne oświadczenie ATP i WTA. Sezon zawieszony do 7 czerwca
Ana Konjuh planowała powrót. "Z powodu koronawirusa, nie wiem co się stanie. Wszyscy się boimy"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Czy Ashleigh Barty wygra ponownie Roland Garros?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL