Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roger Federer PAP/EPA / ROB PREZIOSO / Na zdjęciu: Roger Federer

Tenis. Koronawirus. Roger Federer prosi o rozsądek: Wzajemna pomoc jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Roger Federer poprosił rodaków o rozsądek i rozwagę w związku z rozprzestrzeniającą się w Szwajcarii epidemią koronawirusa. - Wierzę, że wzajemna pomoc jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek - powiedział tenisista.

Szwajcaria walczy z epidemią koronawirusa. W kraju odnotowano już ponad 6800 przypadków zarażenia, a 80 osób zmarło. Alain Barset, szwajcarski minister zdrowia, zaalarmował, że szpitale "osiągają granice możliwości" i poprosił obywateli o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Do apelu Barseta dołączył Roger Federer. 20-krotny mistrz wielkoszlemowy obecnie przebywa w ojczyźnie, gdzie dochodzi do zdrowia po operacji kolana, jakiej poddał się w lutym. Tenisista z Bazylei na swoim profilu na Instagramie zamieścił filmik, w którym poprosił rodaków o rozwagę i o poważne traktowanie sytuacji.

- Wierzę, że wzajemna pomoc jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek - powiedział. - Zwłaszcza że chcemy ochronić starszych ludzi. To oni są najbardziej narażeni, dlatego musimy im pomóc, zachowując odległość dwóch metrów i często myjąc dłonie.

Szwajcar podkreślił, że stosuje się do zasad bezpieczeństwa i zaapelował, by inni też tak robili. - Pozostaję w domu, nie podaję nikomu dłoni i często je myję - mówił.

- Kluczowe jest to, by brać te zasady bardzo poważnie. I mam nadzieję, że tak będzie, bo przecież wszyscy możemy zostać poddani kwarantannie i nie wychodzić z domu - zauważył.

Pierwszy turniej na trawie odwołany. Powodem koronawirus

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że apele znanych postaci świata sportu mają wpływ na społeczeństwo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • Fanka Rożera Zgłoś
  Genialna rada naszego Geniusza dla ludu polskiego! Dlatego wszystko o naszym Rożerze jest traktowane przez Wielkiego Manipulatora Maestro Pióra jako rzecz święta i nadrzędna.
  Czytaj całość
  Djokoviciovi nie przyszłoby do głowy, aby myć ręce, dlatego nie zawracajmy sobie głowy tym pseudo grajkiem, którego my i media nie lubimy. PS. Mam krótkie pytanko do naszego duchowego Maestro, Święty Rożerze, czy mamy myć tylko ręce czy też nogi?

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL