Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janko Tipsarević Getty Images / Zhong Zhi / Na zdjęciu: Janko Tipsarević

Tenis. Janko Tipsarević ostro o krytyce wymierzonej w Novaka Djokovicia: To głupie i kretyńskie

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Janko Tipsarević ostro odniósł się do głosów, jakoby Novak Djoković wcześnie wyjechał z USA, bo miał zakulisowe informacje, że turnieje w Indian Wells i w Miami zostaną odwołane. - To całkowicie głupie i kretyńskie - stwierdził Serb.

W marcu miały się odbyć turnieje ATP Masters 1000 w Indian Wells i w Miami. Oba jednak zostały odwołane z powodu epidemii koronawirusa. Wobec tego będący na miejscu tenisiści zdecydowali się na powrót do domu. Tak postąpili m.in. serbscy gracze na czele z Novakiem Djokoviciem.

Zachowanie Djokovicia spotkało się jednak z krytyką ze strony niektórych tenisistów. Wszystko dlatego, że Serb, będący szefem Rady Zawodników ATP, opuścił USA, zanim została ogłoszona decyzja o odwołaniu turniejów. Taro Daniel zasugerował, że lider rankingu ATP miał zakulisowe informacje, twierdząc, iż jest to niesprawiedliwe w stosunku do innych graczy. "Djoković opuszcza USA, nim turnieje zostały odwołane. Czy brakuje mi pewnych informacji?" - zapytał na Twitterze Japończyk. Z kolei Noah Rubin napisał: "Informacje tylko dla wybranych. To staje się w tym świecie coraz bardziej powszechne".

Do słów Daniela i Rubina odniósł się Janko Tipsarević. Belgradczyk w listopadzie zeszłego roku zakończył karierę, ale był w marcu w USA, bo jest trenerem Filipa Krajinovicia. Tipsarević ostro zareagował na krytyczne w stosunku do Djokovicia opinie.

- To całkowicie głupi i kretyński ruch ze strony tych graczy - mówił Tipsarević w rozmowie z serbskim "SportKlubem". - Decyzja Novaka i nasza nie miała nic wspólnego z jakimiś spekulacjami czy tym, że wiedzieliśmy coś przed pozostałymi. Było jasne, że turniej zostanie odwołany. A nawet, gdyby tak nie było, byliśmy zdecydowani na powrót. Wszystko działo się bardzo szybko i złapaliśmy ostatni lot do Europy.

Zdaniem Tipsarevicia, Djoković znakomicie wywiązuje się z roli szefa Rady Zawodników. - Pojawiało się wiele sprzecznych informacji, ale sugerowanie, że Novak nie podzielił się informacją i był nieuczciwy wobec pozostałych jest śmieszne. On w Radzie z zaangażowaniem reprezentuje wszystkich tenisistów - zaznaczył.

Pierwszy turniej na trawie odwołany. Powodem koronawirus

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że Novak Djoković został niesłusznie poddany krytyce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL