Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janko Tipsarević Getty Images / Zhong Zhi / Na zdjęciu: Janko Tipsarević

Tenis. Czarna wizja Janko Tipsarevicia. Serb uważa, że Wimbledon nie odbędzie się z powodu epidemii koronawirusa

Marcin Motyka
Marcin Motyka
29 czerwca ma rozpocząć się Wimbledon. Jednak Janko Tipsarević uważa, że w tym terminie turniej nie dojdzie do skutku. - Nie sądzę, by ktoś podjął takie ryzyko - powiedział Serb.

Koronawirus wpłynął na świat tenisa. Z powodu epidemii rozgrywki zostały zawieszone do 7 czerwca, a wielkoszlemowy Roland Garros odbędzie się nie tradycyjnie na przełomie maja i czerwca, lecz jesienią. Tenisiści mają wrócić do rywalizacji wraz z początkiem sezonu gry na kortach trawiastych, na trzy tygodnie przed startem Wimbledonu.

Ale czy najsłynniejszy turniej tenisowy odbędzie się zgodnie z planem (29 czerwca - 12 lipca)? Janko Tipsarević, były ósmy tenisista świata, aktualnie trener Filipa Krajinovicia, uważa, że będzie to bardzo trudne.

- Wydaje mi się, że rozwiązanie tego problemu nie będzie łatwe - powiedział Tipsarević w rozmowie z "SportKlubem". - Spójrzmy na taki turniej jak w Miami, który został odwołany. Przy obsłudze takiej imprezy pracuje około 500 osób. A w turniej wielkoszlemowy, nawet jeśli odbędzie się bez udziału publiczności, zaangażowanych będzie trzy-cztery razy więcej ludzi.

Serb wyraził opinię, że rozgrywki ruszą najwcześniej dopiero w połowie lipca. - Nie sądzę, by ktoś podjął takie ryzyko przed rozpoczęciem letniego sezonu gry na kortach twardych w Ameryce Północnej - stwierdził.

Tipsarević w marcu był w USA, gdzie miał towarzyszyć Krajinovicowi podczas turniejów w Indian Wells i w Miami. Obie imprezy zostały odwołane, a Serbowie w pospiechu wrócili do kraju. - To wszystko wydawało się całkowicie nieprzygotowane. Jakby nikt nie wierzył, że może dojść do czegoś takiego - wspominał krótki pobyt za oceanem.

Janko Tipsarević ostro o krytyce wymierzonej w Novaka Djokovicia: To głupie i kretyńskie

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że Wimbledon zostanie rozegrany w planowym terminie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL