Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafael NadalGetty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Koronawirus. Rafael Nadal dziękuje lekarzom i innym służbom. "Oni są naszymi bohaterami"

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Rafael Nadal po raz pierwszy zabrał głos w sprawie rozprzestrzeniającego się koronawirusa. W Hiszpanii sytuacja jest bardzo trudna. Tenisista podziękował m.in. wszystkim pracownikom służb medycznych.

- Pragnę podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi medycznemu chroniącemu nas wszystkich, a także policji, gwardii narodowej i cywilnej, wojsku oraz wszystkim tym, dzięki którym czujemy się trochę bezpieczniej. Oni stoją na pierwszej linii ognia. To oni ponoszą największe ryzyko zarażenia wirusem i są naszymi bohaterami - powiedział Rafael Nadal w materiale wideo na Twitterze.

Hiszpania walczy z pandemią koronawirusa, który szybko się rozprzestrzenia. W kraju jest już prawie 40 tys. zakażonych osób, z czego 2700 straciło życie. - Chciałbym dodać otuchy wszystkim zakażonym i ich cierpiącym rodzinom, a w szczególności bliskim i przyjaciołom tych, którzy zmarli z powodu koronawirusa. Trudno cokolwiek powiedzieć w tych czasach. Mogę jedynie zapewnić, że wszyscy czujemy ogromny żal i wierzymy, że wrócimy do normalnego życia tak szybko, jak będzie to możliwe - dodał 19-krotny mistrz wielkoszlemowy.

Nadal zaapelował do rodaków, aby przestrzegać zalecenia służby zdrowotnej. - Pokazujemy, że jesteśmy zjednoczeni, wiele firm okazuje wsparcie w tej walce, a wszyscy obywatele udowadniają dzień po dniu, że tworzymy wspólnotę, przestrzegając wszystkich rad służb medycznych. Zostańcie w domach i postępujcie zgodnie ze wskazaniami, aby zakończyć tę straszną pandemię jak najszybciej - zakończył tenisista z Majorki.

Hiszpan zdecydował się również na bardzo miły gest. W obliczu pandemii jego akademia w Manacor nie funkcjonuje jak dotychczas. Mimo tego Nadal uspokoił rodziców swoich podopiecznych, że młodzi adepci nie muszą wracać do swoich krajów i są zdrowi i bezpieczni na Majorce. Z powodu koronawirusa tenisowe rozgrywki na całym świecie są zawieszone co najmniej do 8 czerwca.

Czytaj także:
Federer prosi o rozsądek: Wzajemna pomoc jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek
Poruszający wpis Dokić. "Musimy sobie pomagać zamiast walczyć w supermarketach"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL