Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stan WawrinkaGetty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Stan Wawrinka

Tenis. Koronawirus. Stan Wawrinka apeluje o pozostawanie w domach. "Nasze zdrowie jest zagrożone"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Stan Wawrinka poprosił o rozwagę z związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. - Nasze zdrowie jest zagrożone, dlatego musimy sobie uświadomić, jak ważne jest pozostawanie w domach - powiedział Szwajcar.

Stan Wawrinka to kolejna znana postać ze świata tenisa, która poprosiła zwykłych ludzi o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Wcześniej apele o pozostanie w domach i unikanie skupisk publicznych wystosowali m.in.Hubert Hurkacz, Roger Federer czy Novak Djoković. Teraz do tego grona dołączył 34-latek z Lozanny.

- Nasze zdrowie jest zagrożone, dlatego musimy sobie uświadomić, jak ważne jest pozostawanie w domach - powiedział Wawrinka na antenie telewizji RTS. - Należy sobie zdawać sprawę z sytuacji, w jakiej znalazł się teraz świat.

Epidemia ma również wpływ na rozgrywki tenisowe. Turnieje na wszystkich szczeblach zostały zawieszone do 7 czerwca, a pojawiają się opinie, że przerwa została wydłużona. - Tenis w tej chwili nie jest najważniejszy - podkreślił Szwajcar.

- Dużo rozmawiam z przyjaciółmi z rozgrywek na temat pandemii. Wiemy, że przerwa potrwa długo i bardzo trudno jest przewidzieć, kiedy wrócimy. Ale trenujemy w domach, by zachować sprawność fizyczną - dodał Wawrinka.

Nietypowa randka Stana Wawrinki. Tak tenisista spędza kwarantannę

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: ponad 40 lat, a on ciągle zachwyca. Co za bramka TottiegoZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy przestrzegasz zasad bezpieczeństwa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL