Najnowsze Wyniki/Kalendarz
puchary za zwycięstwo w grze pojedynczej kobiet i mężczyzn WimbledonuGetty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: puchary za zwycięstwo w grze pojedynczej kobiet i mężczyzn Wimbledonu

Tenis. Koronawirus. W przyszłym tygodniu decyzja ws. Wimbledonu. Możliwe przełożenie bądź odwołanie turnieju

Marcin Motyka
Marcin Motyka
W przyszłym tygodniu władze All England Lawn Tennis Clubu (AELTC) mają zadecydować, czy tegoroczny Wimbledon dojdzie do skutku. Rozważane są przełożenie bądź nawet odwołanie turnieju.

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki tenisowe zostały zawieszone do 7 czerwca. Tenisiści mają wrócić do rywalizacji na trzy tygodnie przed startem Wimbledonu. Ale pojawia się coraz więcej sygnałów, że najsłynniejszy turniej tenisowy nie odbędzie się w planowym terminie (29 czerwca - 12 lipca) bądź nawet zostanie odwołany.

Przed kilkoma dniami Janko Tipsarević powiedział, że jego zdaniem Wimbledon się nie odbędzie. Z kolei w środę pojawiło się oświadczenie All England Lawn Tennis Clubu (AELTC). Władze klubu zarządzającego kortami przy Church Road poinformowały w nim, że w przyszłym tygodniu dojdzie do spotkania, podczas którego zostaną podjęte decyzje w sprawie tegorocznej edycji The Championships.

- "AELTC może potwierdzić, że kontynuuje szczegółową ocenę wszystkich scenariuszy w sprawie The Championships 2020, włącznie z przełożeniem bądź odwołaniem w związku z pandemią COVID-19" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

- "AELTC od stycznia planuje działania awaryjne, ściśle współpracując z rządem Wielkiej Brytanii i organizacjami zdrowia publicznego, aby postępować zgodnie z ich zaleceniami i zrozumieć możliwy wpływ pandemii COVID-19 i rządowych środków nadzwyczajnych na The Championships. Myślimy o wszystkich, których w tym czasie dotknął ten kryzys".

- "Na przyszły tydzień zostało zaplanowane nadzwyczajne spotkanie zarządu AELTC. W przygotowaniach ściśle komunikujemy się z ATP, WTA, ITF i organizatorami pozostałych turniejów wielkoszlemowych. W tej chwili, w oparciu o opinie, jakie dostaliśmy od władz zdrowia publicznego, będzie dla nas dostępne bardzo krótkie okienko do przeprowadzenia The Championships. Ze względu na charakter naszej nawierzchni sugestie o przełożeniu wiążą się ze znacznym ryzykiem i trudnościami. Z kolei rozgrywanie turnieju za zamkniętymi drzwiami zostało formalnie wykluczone".

Od momentu powstania Wimbledonu, w 1877 roku, turniej tylko dziesięciokrotnie został odwołany - z powodu I wojny światowej (lata 1915-18) i II wojny światowej (1940-45).

Kiedy tenisiści wrócą na kort? Sezon na trawie pod znakiem zapytania

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Jaką decyzję powinny podjąć władze AELTC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL