Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bastian Schweinsteiger i Ana IvanovićNewspix / Wenn / Na zdjęciu: Bastian Schweinsteiger i Ana Ivanović

Koronawirus. Ana Ivanović pomaga Serbii. Przyczyniła się do zakupu respiratorów

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Rozprzestrzeniający się koronawirus stanowi realne zagrożenie dla życia ludzkiego, dlatego wiele osób ze świata sportu zareagowało. Pomóc zdecydowała się również Ana Ivanović.

Po zakończeniu kariery w grudniu 2016 roku Ana Ivanović zamieszkała wraz ze swoim mężem Bastianem Schweinsteigerem w Chicago. Triumfatorka Rolanda Garrosa 2008 została matką, ale nie przestała się angażować w różne inicjatywy.

Tenisistka została ambasadorką dobrej woli UNICEF i stara się pomagać mieszkańcom Serbii. Organizacja ta poinformowała, że zakupiła respiratory, ubrania oraz środki higieniczne o wartości 500 tys. dolarów. Aż 35 z 50 respiratorów udało się zakupić m.in. dzięki działaniom Ivanović.

Serbka już dwa tygodnie temu zaapelowała do wszystkich o pozostanie w domu i zapewnienie opieki ludziom najbardziej zagrożonym pandemią koronawirusa. "Jesteśmy odpowiedzialni za to, aby chorzy i starsi nie byli dodatkowo narażani. Rozprzestrzenianie się wirusa musi zostać zahamowane" - napisała Ivanović na Instagramie.

Z powodu koronawirusa rozgrywki w tenisie są zawieszone co najmniej do 7 czerwca 2020 roku. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy zawodnicy powrócą do rywalizacji.

Czytaj także:
Federer prosi o rozsądek: Wzajemna pomoc jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek
Poruszający wpis Dokić. "Musimy sobie pomagać zamiast walczyć w supermarketach"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • Sharapov Zgłoś
  co jak co ale udawAna Udawanovic świetnie zna się na medycynie. Nieraz perfekcyjnie symulowała chorobę na korcie, brała medicala jak przegrywała seta i tymi gierkami niejeden mecz
  Czytaj całość
  wygrała także ufam udawanej bo ona na medycznych sprawach sie zna

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL