Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Novak Djoković i jego żona JelenaGetty Images / Boris Streubel / Na zdjęciu: Novak Djoković i jego żona Jelena

Koronawirus. Wielkie serce Novaka Djokovicia i jego żony Jeleny. Przeznaczyli milion euro na pomoc Serbii

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Novak Djoković i jego żona Jelena włączyli się do walki z koronawirusem. Fundacja utytułowanego serbskiego tenisisty przekazała milion euro na zakup niezbędnego sprzętu dla szpitali i krajowej służby zdrowia.

W piątek Novak Djoković i jego żona Jelena poinformowali, że za milin euro zakupią niezbędny sprzęt medyczny. "Ostatnie tygodnie poświęciliśmy na zbieranie niezbędnych informacji na temat COVID-19, aby dowiedzieć się, jak moja rodzina może najlepiej pomóc krajowi. Ludzie z Chin udzielili nam ogromnej pomocy i wsparcia, za które nie możemy im wystarczająco podziękować" - wyznał na Instagramie "Nole".

Jak na razie w Serbii wykryto ponad 500 zakażeń koronawirusem, z czego osiem osób zmarło. Aby pomóc ojczyźnie, Djoković uruchomił swoje kontakty w Państwie Środka. Aktualny lider rankingu ATP jest bardzo popularny w Chinach, wszak wielokrotnie triumfował tutaj w imprezach w Pekinie i Szanghaju.

"Ciągle odbieram sygnały z całego świata i ludzie chcą pomóc, ale nie wiedzą, gdzie i jak. Zdecydowaliśmy się otworzyć konto alarmowe za pośrednictwem Fundacji Novaka Djokovicia, na które trafią nasze pieniądze. Kieruję na to konto każdą inną osobę, która chce pomóc przekazując darowiznę. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na zakup respiratorów, sprzętu medycznego i wszelkich wymaganych materiałów, takich jak maseczki" - wyznał Djoković.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

"Jestem w pełni świadomy tego, jak bardzo kryzys dotknął wszystkich na wszystkich frontach. Jestem wzruszony hojnością, która wciąż napływa z całego świata z zamiarem pomocy w Serbii. Jestem bardzo dumny z bycia sportowcem w tych czasach, pośród wielu wspaniałych, którzy zgłosili się, aby zbliżyć do siebie ludzi w czasie, gdy jesteśmy osobno. Na tym właśnie polega życie - na dawaniu" - przyznał utytułowany tenisista.

Z powodu koronawirusa rozgrywki w tenisie są zawieszone co najmniej do 7 czerwca 2020 roku. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy zawodnicy powrócą do rywalizacji.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dear friends, this is a video from the press conference my wife @jelenadjokovicndf and I hosted this afternoon to announce that we donated 1 million euros through our @novakfoundation to Serbia for the purchase of medical equipment and supplies. We have spent the past several weeks gathering every piece of necessary information on COVID-19 in order to make this informed decision on how my family could make the biggest and best impact on our country. People from the Republic of China have given us tremendous help and support, we cannot thank them enough. I keep receiving calls from all over the world and people want to help but don’t know where or how. We have decided to open an emergency account through Novak Djokovic Foundation where our family money will go and I’m directing any other person that wishes to help to donate there. All the money will go towards the purchase of respirators, medical equipment, and any required supplies like masks. I am fully aware of how much this crisis has impacted everyone on all fronts.. I am touched by the generosity that keeps pouring from across the globe with the intention to give back and help in Serbia. I am very proud to be an athlete in these times, among many greats who have come forward to bring people together at a time when we are apart - to bring hope, community, and inspire others in the same way to use our platforms for good. This is what life is all about - giving. For more information, please visit @novakfoundation and novakdjokovicfoundation.org. Our team is here to help. Stay positive, we will get through this together. Much love to all, Novak

Post udostępniony przez Novak Djokovic (@djokernole)

Czytaj także:
Federer prosi o rozsądek: Wzajemna pomoc jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek
Poruszający wpis Dokić. "Musimy sobie pomagać zamiast walczyć w supermarketach"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • Fanka Rożera Zgłoś
  Milion franków Mirki Wawrinki i Rożera ma większą wartość niż milion euro Djokovicia i żony.Dla Rożera i Mirki, przy jego rocznych dochodach z reklam i od Billa Gatesa, to milion
  Czytaj całość
  franków to jak ofiarowanie przysłowiowego wdowiego grosza.A dla Serba to jak napisano jakby 100 złotych od zwykłego Polaka.
  • vanhorne Zgłoś
   ciekawe ile dolozyla jego zona, bo ja podejrzewam iz jest jak w przypadku lewandowskich, roert wylozyl kase, a ania-blachara zrobila z siebie dobroczynce
   • Hultaj Zgłoś
    Hmmm 1 milion euro. Super. Choć to jest tak jakby zwykły czlowiek w Polsce dał 100zl wliczając swoje zarobki... Haha

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL