Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anna TatiszwiliGetty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Anna Tatiszwili

Tenis. Anna Tatiszwili zakończyła karierę

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Anna Tatiszwili poinformowała o zakończeniu zawodowej przygody z tenisem. Reprezentantka USA zmagała się w ostatnich latach z licznymi kontuzjami.

"Niestety z powodu nawracających kontuzji moje ciało nie pozwala mi dłużej grać. Okazało się, że profesjonalny tenis to nie tylko walka na korcie, ale także w równym stopniu, a może nawet bardziej, walka z urazami. Bez względu na to, jak trudna była dla mnie ta decyzja, musiałem zdecydować się na odejście z zawodowego tenisa i skupić się na karierze poza kortem" - napisała w mediach społecznościowych Anna Tatiszwili.

30-letnia tenisistka urodziła się w Tbilisi, ale wraz z rodziną wyemigrowała do USA i w 2014 roku otrzymała amerykańskie obywatelstwo. W trakcie swojej zawodowej kariery wygrała 11 tytułów ITF w singlu i osiem w deblu. Jej najlepszy wynik w Wielkim Szlemie to IV runda US Open 2012.

Tatiszwili osiągnęła wówczas 50. miejsce w rankingu WTA singlistek i 59. lokatę w klasyfikacji deblistek. Jedyne trofeum w głównym cyklu wywalczyła w grze podwójnej. W sezonie 2014 roku triumfowała w turnieju debla halowych zawodów WTA International na kortach twardych w Linzu, gdzie jej partnerką była Rumunka Raluca Olaru.

Czytaj także:
Federer prosi o rozsądek: Wzajemna pomoc jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek
Poruszający wpis Dokić. "Musimy sobie pomagać zamiast walczyć w supermarketach"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL