Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Novak Djoković PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Novak Djoković

Koronawirus. Wimbledon odwołany!

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Prestiżowy turniej rozgrywany na kortach trawiastych Wimbledonu nie odbędzie się w 2020 roku. Brytyjskie zawody tenisowe zostały odwołane z powodu rozprzestrzeniania się groźnego koronawirusa.

W środę organizatorzy zawodów na trawnikach All England Lawn Tennis Clubu (AELTC) spotkali się, aby podjąć decyzję w sprawie Wimbledonu 2020. Pod uwagę wzięto bezpieczeństwo i zdrowie graczy, sędziów, kibiców oraz wszystkich osób pracujących przy turnieju. Ostatecznie podjęto decyzję, że 134. edycja The Championships odbędzie się w przyszłym roku, w dniach 28 czerwca - 11 lipca 2021.

- Jest to decyzja, której nie podjęliśmy pochopnie, a zrobiliśmy to z najwyższym szacunkiem dla zdrowia publicznego i dobrobytu wszystkich tych, którzy spotykają się, aby Wimbledon się wydarzył - powiedział przewodniczący AELTC, Ian Hewitt.

Wimbledon jest rozgrywany od 1877 roku. Od tego czasu tylko dwa razy zdarzyło się, aby turniej nie mógł się odbyć. Miało to miejsce w latach 1915-1918 i 1940-1945, gdy Wielka Brytania uczestniczyła w działaniach wojennych.

W tym roku powodem odwołania zawodów jest koronawirus, którym zakaziło się już blisko 900 tys. ludzi, a ponad 44 tys. straciło życie. Z powodu większej liczby przypadków choroby COVID-19 władze ATP i WTA zdecydowały się przedłużyć zawieszenie touru do 13 lipca.

Czytaj także:
- Eksperci Tennis Channel wybrali najlepszego w dziejach

- Urszula Radwańska zachęca: Zostań w domu i trenuj

ZOBACZ WIDEO: Robert Korzeniowski chwali przełożenie igrzysk. "Decyzja podjęta w trybie pokoju olimpijskiego"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy tenisiści powrócą do rywalizacji na zawodowych kortach w 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL