Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Hubert Hurkacz Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Koronawirus. Przedłuża się zawieszenie ATP i WTA Tour. Bez zawodowego tenisa do 13 lipca

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Władze męskiego (ATP) i kobiecego (WTA) tenisa podjęły decyzję o przedłużeniu okresu zawieszenia touru do 13 lipca z powodu koronawirusa. Do tego czasu nie odbędą się również żadne imprezy pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF).

Pierwotnie wszelkie zmagania na światowych kortach były zawieszone do 7 czerwca. Teraz podjęto decyzję o przedłużeniu tego okresu co najmniej do 13 lipca. Z powodu koronawirusa nie zostaną w tym roku rozegrane wszelkie imprezy na europejskich kortach trawiastych, z Wimbledonem włącznie.

Oprócz odwołania londyńskich zawodów wielkoszlemowych nie zostaną rozegrane również turnieje ATP w Den Bosch, Stuttgarcie, Queen's Clubie (Londyn), Halle, Majorce i Eastbourne. Ponadto WTA poinformowała o odwołaniu zawodów w Den Bosch, Nottingham, Birmingham, Berlinie, Eastbourne i Bad Homburgu.

Trudno teraz określić, kiedy tenisistki i tenisiści powrócą do rywalizacji na światowych kortach. Wcześniej zdecydowano się przełożyć na 2021 rok letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Organizatorzy US Open (przełom sierpnia i września) nie myślą na razie o odwoływaniu nowojorskiej imprezy. Pojawiły się już głosy, że w sezonie 2020 nie będzie już zawodowego tenisa.

Groźnym koronawirusem zakaziło się już blisko 900 tys. ludzi, a ponad 44 tys. osób straciło życie.

Czytaj także:
- Eksperci Tennis Channel wybrali najlepszego w dziejach

- Urszula Radwańska zachęca: Zostań w domu i trenuj

ZOBACZ WIDEO: Robert Korzeniowski chwali przełożenie igrzysk. "Decyzja podjęta w trybie pokoju olimpijskiego"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy tenisiści powrócą do rywalizacji na zawodowych kortach w 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL