Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roger FedererGetty Images / Marcelo Endelli / Na zdjęciu: Roger Federer

Tenis. Koronawirus. Roger Federer skomentował odwołanie Wimbledonu. "Zdruzgotany"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
" Zdruzgotany" - tym jednym słowem Roger Federer skomentował informację o odwołaniu tegorocznej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu.

W środę działacze All England Lawn Tennis Clubu (AELTC) podjęli decyzję, że ze względu na pandemię koronawrirusa tegoroczna edycja Wimbledonu została odwołana. - "Jest to decyzja, której nie podjęliśmy pochopnie, a zrobiliśmy to z najwyższym szacunkiem dla zdrowia publicznego i dobrobytu wszystkich tych, którzy spotykają się, aby Wimbledon się wydarzył" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Informacja o anulowaniu Wimbledonu 2020 została przyjęta ze smutkiem w tenisowym środowisku. Dla wielu zawodników i sympatyków tenisa The Championships to najważniejszy turniej w sezonie.

Wyjątkowo niepocieszony tym faktem jest też Roger Federer. Ośmiokrotny triumfator i rekordzista w liczbie tytułów w Wimbledonie skomentował to jednym słowem: "Zdruzgotany" - napisał na Twitterze.

Od momentu powstania Wimbledonu, w 1877 roku, turniej tylko dziesięciokrotnie został odwołany - z powodu I wojny światowej (lata 1915-18) i II wojny światowej (1940-45).

Petra Kvitova o odwołaniu Wimbledonu. "Wielka dziura w kalendarzu"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy też czujesz smutek z powodu odwołania Wimbledonu 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL