Najnowsze Wyniki/Kalendarz
obiekty w Billie Jean King National Tennis CenterWP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: obiekty w Billie Jean King National Tennis Center

Tenis. Koronawirus. Oświadczenie organizatorów US Open. "USTA przygotowuje się na wszystkie ewentualności"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Działacze Amerykańskiego Związku Tenisowego (USTA) w oświadczeniu zapewnili, że na razie planują rozegrać wielkoszlemowy US Open w terminie (31 sierpnia - 13 września). Zaznaczyli jednak, że może to ulec zmianie.

Pandemia koronawirusa zaburza tenisowy sezon 2020. Z czterech turniejów wielkoszlemowych odbył się tylko jeden - styczniowy Australian Open. Roland Garros, który miał zostać rozegrany w dniach 24 maja - 7 czerwca, przeniesiono na przełom września i października, a zaplanowany w terminie 29 czerwca - 12 lipca Wimbledon odwołano.

A co z czwartą w harmonogramie imprezą Wielkiego Szlema - US Open? Zawody w Nowym Jorku mają zostać rozegrane w terminie 31 sierpnia - 13 września. W środę, w związku z anulowaniem Wimbledonu, działacze Amerykańskiego Związku Tenisowego (USTA) opublikowali oświadczenie. Zapewnili, że na razie nie mają planów przełożenia bądź odwołania zmagań na kortach Flushing Meadows.

- "Rozumiemy szczególne okoliczności, jakim musiał stawić czoła All England Club, oraz powody decyzji o odwołaniu Wimbledonu 2020" - można przeczytać w komunikacie. - "W tej chwili USTA nadal planuje rozegrać US Open zgodnie z planem i doskonali plan organizacji turnieju".

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- "USTA uważnie monitoruje szybko zmieniające się środowisko spowodowane pandemią COVID-19 i przygotowuje się na wszystkie ewentualności. Polegamy również na Medycznej Grupie Doradczej USTA, aby mieć jak najlepsze zrozumienie tej sytuacji". 

- "Decyzje USTA dotyczące US Open będą podejmowane z uwzględnieniem zdrowia naszych tenisistów, kibiców i wszystkich zaangażowanych w turniej" - dodano. 

W trwającej od 1881 roku historii US Open turniej nigdy nie został odwołany. Był rozgrywany nawet podczas I i II wojny światowej.

Obiekty US Open zostaną zamienione w tymczasowy szpital

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy wierzysz, że US Open odbędzie się zgodnie z planem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL