Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Karolina WoźniackaPAP/EPA / FRANCIS MALASIG / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka

Koronawirus. Pożegnalny mecz Karoliny Woźniackiej przełożony

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Rozprzestrzeniający się po świecie koronawirus storpedował nie tylko rozgrywki w ramach ATP i WTA Tour. Karolina Woźniacka poinformowała, że jej pożegnalny mecz nie odbędzie się w terminie.

Była liderka rankingu WTA swój ostatni pojedynek na zawodowych kortach rozegrała w ramach Australian Open 2020. Karolinie Woźniackiej zależało także na tym, aby godnie pożegnać się przed rodzimą publicznością, dlatego 18 maja 2020 roku miała się spotkać w Royal Arena w Kopenhadze z Sereną Williams. Teraz już wiadomo, że z powodu koronawirusa mecz nie odbędzie się w terminie.

"Jestem smutna, że muszę poinformować o przełożeniu mojego ostatniego meczu przeciwko Serenie Williams. Bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich jest najważniejsze. Przełożymy ten mecz na późniejszy czas. Poinformuję was wszystkich, jak tylko potwierdzimy nowy termin" - wyznała Dunka na Twitterze.

Mająca polskie korzenie Woźniacka triumfowała w 30 imprezach głównego cyklu. Wygrała Mistrzostwa WTA 2017 i Australian Open 2018. Przez 71 tygodni była liderką światowej klasyfikacji.

Według najnowszych doniesień na świecie jest już ponad 1,4 mln przypadków zakażenia chorobą COVID-19, z czego ponad 83 tys. osób zmarło. W Danii zakażonych jest ponad 5 tys. ludzi, z czego 218 straciło życie. Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie rozgrywki tenisowe zostały zawieszone co najmniej do 13 lipca.

Czytaj także:
Szlachetny gest Nicka Kyrgiosa
Simona Halep nie traci pozytywnego nastawienia

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL