Najnowsze Wyniki/Kalendarz
KorupcjaArchiwum prywatne / Pixabay / Korupcja

Kwartalny raport Tennis Integrity Unit. Wzrosła liczba podejrzanych meczów

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
W pierwszych trzech miesiącach 2020 roku wzrosła liczba meczów tenisowych, które mogły zostać ustawione. Tak wynika z kwartalnego raportu Tennis Integrity Unit.

Monitorująca ryzyko korupcji w tenisie organizacja Tennis Integrity Unit (TIU) otrzymała w sumie 38 zgłoszeń. Sześć dotyczyło meczów w ramach zawodów rangi ATP Challenger Tour, natomiast po 16 kobiecych i męskich imprez ITF World Tennis Tour.

Samo zgłoszenie nie znaczy oczywiście, że dany mecz został ustawiony. W ten sposób bukmacherzy informują tylko, że zaobserwowano zawarcie podejrzanych zakładów.

W pierwszym kwartale 2019 roku TIU otrzymał 21 zgłoszeń, zatem w porównaniu do tamtego okresu ich liczba wzrosła o 17. Jest to tłumaczone sytuacją na świecie związaną z koronawirusem. Mający świadomość zbliżającego się kryzysu tenisiści, szczególnie ci niżej notowani, mogli stać się łatwiejszym celem dla przestępców.

Przypomnijmy, że z powodu pandemii wszystkie tenisowe rozgrywki są zawieszone co najmniej do 13 lipca, dlatego zawodnicy nie zarabiają i często nie mają środków na utrzymanie. Na COVID-19 zachorowało już blisko 1,6 mln ludzi, a ponad 95 tys. straciło życie.

Czytaj także:
Szlachetny gest Nicka Kyrgiosa
Simona Halep nie traci pozytywnego nastawienia

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: druga miłość Garetha Bale'a

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • zbych22 Zgłoś
    Nie jest to wcale dziwne.Jeżeli rywalizacja o kasę zastąpiła zmagania sportowe to mamy to co chcieliśmy mieć i nie można mieć pretensji do garbatego,że ma proste dzieci.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL