Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafael NadalGetty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Tenis. Angel Ruiz Cotorro zakażony koronawirusem. To lekarz Rafaela Nadala i Juana Martina del Potro

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Angel Ruiz Cotorro, główny medyk Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Tenisa (RFET) oraz prywatny lekarz Rafaela Nadala i Juana Martina del Potro, poinformował, że miał pozytywny test na koronawirusa.

W połowie marca Angel Ruiz Cotorro poczuł się gorzej i zachorował na obustronne zapalenie płuc. Kilka dni później przeprowadzony test potwierdził, że jest zakażony koronawirusem.

- Zaczęło się 12 lub 13 marca - mówił, cytowany przez agencję EFE. - Do 22 marca byłem w domu. 18 marca przeszedłem test na koronawirusa, który wyszedł negatywnie. Jednak mój stan się pogorszył i poddałem się drugiemu testowi, a jego wynik był pozytywny.

Hiszpan był hospitalizowany. Wrócił do domu i zapewnił, że z jego zdrowiem jest coraz lepiej. - Przez 17 dni byłem w szpitalu. Zostałem poddany leczeniu. Od środy jestem w domu i mam 14-dniową kwarantannę. Czuję się coraz lepiej i stopniowo wracam do zdrowia - dodał.

Ruiz to główny medyk Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Tenisa (RFET). Jest także prywatnym lekarzem Rafaela Nadala i współpracował z Juanem Martinem del Potro.

Kwartalny raport Tennis Integrity Unit. Wzrosła liczba podejrzanych meczów

Wimbledon nie mógł zostać przełożony. Główny ogrodnik kortów wyjaśnił, dlaczego

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL