Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agnieszka RadwańskaNewspix / Artur Zawadzki / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Koronawirus. Agnieszka Radwańska pomaga. Ufundowała maseczki na rzecz szpitala

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska włączyła się w pomoc dla polskiej służby zdrowia, która walczy z pandemią koronawirusa. Nasza najlepsza tenisistka wszech czasów ufundowała 10 tys. maseczek na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

W Polsce zakażonych koronawirusem jest ponad 7 tys. osób, z czego 251 straciło życie. W najbliższych tygodniach spodziewana jest kulminacja pandemii, dlatego każda pomoc jest teraz bardzo potrzebna. Agnieszka Radwańska poinformowała o przekazaniu 10 tys. maseczek na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

"To moja cegiełka dla tych, którzy dzisiaj najbardziej potrzebują naszej pomocy i naszego wsparcia. Jestem pełna podziwu z jakim zaangażowaniem i poświęceniem pracownicy służby zdrowia walczą o nasze zdrowie i nasze wspólne bezpieczeństwo. Dołóż swoją cegiełkę. Tylko tak możemy dzisiaj pomóc" - napisała na Facebooku triumfatorka WTA Finals 2015.

Inicjatywa Radwańskiej nie jest jedyną, z jaką wyszło środowisko tenisowe w Polsce. Od kilku tygodni trwa akcja "Rakietą w koronawirusa", której inicjatorką jest Sandra Zaniewska. W ramach niej fani mogą licytować m.in. koszulki reprezentacji Polski w Fed Cup i ATP Cup, rakiety Igi Świątek i Kamila Majchrzaka czy sukienki Magdy Linette i Urszuli Radwańskiej. Więcej o aukcjach można się dowiedzieć tutaj.

Tenisowe rozgrywki na szczeblu międzynarodowym są zawieszone co najmniej do 13 lipca. Na świecie zakażonych koronawirusem jest już ponad 1,9 mln ludzi, z czego ponad 120 tys. zmarło.

Czytaj także:
Szlachetny gest Nicka Kyrgiosa
Simona Halep nie traci pozytywnego nastawienia

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL