Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MP juniorów: Rajski i Kaleta najlepsi w Częstochowie

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak
Maciej Rajski i Katarzyna Kaleta zostali w piątek w Częstochowie mistrzami Polski juniorów. Rywalizacja u pań ułożyła się zgodnie z planem, inaczej niż u chłopców, gdzie odpadali faworyci.

Po raz drugi z rzędu wicemistrzem kraju do lat 18 został Tomasz Olfans, który przegrał w finale 2:6, 2:6 z Rajskim. Najtrudniejszym rywalem nisko notowanego na liście klasyfikacyjnej (127) piotrkowianina w barwach warszawskiego Sinnetu był w półfinale Igor Bujdo, klubowy kolega.

Już w 1/8 finału pożegnał się z nadziejami Bartosz Sawicki, według notowania PZT trzeci zawodnik w tej kategorii w Polsce. Pogromca zawodnika poznańskiego AZS-u i turniejowej "jedynki", Karol Wójcik (Radość 90 Warszawa), przegrał w ćwierćfinale z Rajskim.

Bezkonkurencyjna w rywalizacji dziewcząt okazała się Kaleta (krecz Karoliny Zamieli w finale), przyszłość Pabianickiego Klubu Tenisowego. Jedyną przeciwniczką, która sprawiła jej większe problemy, była w półfinale 15-letnia Joanna Nalborska, która w tym roku próbowała sił w eliminacjach turnieju WTA w Warszawie.

Mistrzostwa kraju juniorów na obiekcie klubu Victoria były największą tenisową imprezą kiedykolwiek organizowaną w Częstochowie.

Mistrzostwa Polski do 18 lat, Częstochowa
czwartek-piątek, 16-17 lipca 2009
wyniki

finał gry pojedynczej chłopców:

Maciej Rajski (Sinnet Warszawa) - Tomasz Olfans (Legia Warszawa, 9) 6:2, 6:2

finał gry pojedynczej dziewcząt:

Katarzyna Kawa (Pabianicki KT, 1) - Karolina Zamiela (UNTS Warszawa, 3) 6:3, 3:0, krecz

finał gry podwójnej chłopców:

Patryk Janik (Mostostal Zabrze, 3) / Marcel Stach (Victoria Częstochowa, 3) - Bartosz Sawicki (AZS Poznań, 2) / Wojciech Urban (AZS Poznań, 2) 4:6, 6:3, 10-8

finał gry podwójnej dziewcząt:

Natalia Kozel (KT Szczecin, 3) / Sylwia Mikołajczuk (Dwójka Siedlce, 3) - Barbara Pietrkiewicz (AZS Poznań) / Patrycja Przybylska (AZS Poznań) 6:3, 7:5

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL