Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gaston Gaudio PAP/EPA / FERNANDO VILLAR / Na zdjęciu: Gaston Gaudio

Koronawirus. Problemy Gastona Gaudio. Były tenisista naruszył surowe restrykcje w Argentynie

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Gaston Gaudio, zwycięzca Roland Garros 2004, został zatrzymany przez policję podczas nocnego spaceru w Buenos Aires. Tym samym naruszył surowe restrykcje, jakie obowiązują w Argentynie w związku z pandemią koronawirusa.

W związku z pandemią koronawirusa rząd w Argentynie wprowadził duże obostrzenia. Zarządził m.in. obowiązkową kwarantannę i zakaz przebywania w miejscach publicznych bez wyraźnej potrzeby. Za nieprzestrzeganie tych zasad grozą surowe kary. Może się o tym przekonać Gaston Gaudio.

Były tenisista, mistrz wielkoszlemowego Roland Garros 2004 i obecny kapitan reprezentacji Argentyny, oraz producent filmowy Sebastian Ortega zostali zatrzymani przez policjantów podczas nocnego spaceru w ekskluzywnej dzielnicy Buenos Aires, Recoleta.

Jak poinformował dziennik "Clarin", Gaudio i Ortega tłumaczyli, że mimo późnej pory szli do sklepu spożywczego. Zostali pouczeni przez funkcjonariuszy, iż naruszyli art. nr 205 kodeksu karnego, mówiący, że "każdy, kto narusza restrykcje właściwych organów mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniającej się pandemii, zostanie skazany na karę pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do dwóch lat".

Gaudio i Ortega mogą więc mieć poważne problemy, lecz dziennikarze "Clarin" uważają, że mężczyźni unikną kary. Zostali poinstruowani przez policjantów, odesłani do domu, a sprawa nie powinna mieć dalszego ciągu.

Niezwykły dzień w hiszpańskich mediach. Dzienniki sportowe wspierają akcję Rafaela Nadala i Pau Gasola

Czarna wizja Borisa Beckera: Jeśli sezon zostanie anulowany, połowa tenisistów będzie musiała szukać pracy

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że Gaston Gaudio powinien zostać ukarany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL