Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reilly Opelka Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Reilly Opelka

Tenis. Koronawirus. Reilly Opelka wątpi w wznowienie sezonu. "Byłbym w szoku, gdybyśmy zagrali"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Reilly Opelka jest sceptycznie nastawiony co do możliwości wznowienia tenisowych rozgrywek w tym sezonie. - Byłbym w szoku, gdybyśmy ponownie zagrali w 2020 roku - stwierdził Amerykanin.

Na początku marca tenisowe rozgrywki zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Przerwa w rywalizacji ma potrwać do 13 lipca, lecz - jak w poniedziałek poinformował dziennik "Marca" - zostanie wydłużona do 3 sierpnia.

Z każdym tygodniem zatrzymania tenisowych zmagań rośnie liczba sceptyków. Wielu tenisistów twierdzi, że ze względu na globalny charakter dyscypliny, konieczność ciągłego podróżowania po świecie i kontaktu z wieloma ludźmi, zawodnicy w tym roku nie wrócą na korty.

Do tego grona dołączył Reilly Opelka. Amerykanin, aktualnie 39. tenisista rankingu, na Twitterze odniósł się do informacji "Marki". Z jego wpisu można wywnioskować, że bardzo mocno wątpi, iż sezon 2020 zostanie wznowiony.

"Byłbym w szoku, gdybyśmy ponownie zagrali w 2020 roku" - napisał Opelka, dołączając link do wiadomości "Marki" i listę potencjalnie kolejnych odwołanych turniejów.

Czarna wizja Borisa Beckera: Jeśli sezon zostanie anulowany, połowa tenisistów będzie musiała szukać pracy

ZOBACZ WIDEO: Mecze rozgrywane w maseczkach i rękawiczkach? "To nie ma najmniejszego sensu"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że sezon 2020 zostanie wznowiony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL