Najnowsze Wyniki/Kalendarz
deszcz na kortach Rolanda Garrosa PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: deszcz na kortach Rolanda Garrosa

Koronawirus. Ważne słowa francuskiej minister sportu ws. Rolanda Garrosa i Tour de France

Marcin Motyka
Marcin Motyka
- Odbędą się tylko wtedy, gdy będzie zezwolenie na obecność publiczności - powiedziała Roxana Maracineanu, francuska minister sportu, o możliwości przeprowadzenia jesienią tenisowego Rolanda Garrosa i kolarskiego Tour de France.

Decyzją francuskiego rządu do sierpnia w kraju obowiązuje zakaz organizowania imprez sportowych. Wobec tego m.in. przedwcześnie został zakończony sezon 2019/20 piłkarskich Ligue 1 i Ligue 2. Wciąż jednak istnieje szansa na przeprowadzenie tenisowego Rolanda Garrosa i kolarskiego Tour de France.

Dwie największe sportowe imprezy Francji i tak już zostały przełożone z planowych dat. Roland Garros ma odbyć się nie w dniach 25 maja - 7 czerwca, lecz 20 września - 4 października, a możliwe jest jeszcze tygodniowe przesunięcie, z kolei Tour de France z terminu 27 czerwca - 19 lipca przesunięto na 29 sierpnia - 20 września. Ale czy w ogóle się odbędą? Roxana Maracineanu, francuska minister sportu, jest na to otwarta.

- Musimy być cierpliwi, ostrożnie iść do przodu i nie snuć zbyt ambitnych planów. Jeśli wszystko będzie szło dobrze, w sierpniu będą możliwość organizowania zawodów sportowych do 5000 ludzi. Jeśli będzie jeszcze lepiej, we wrześniu Roland Garros, Tour de France i wszystkie pozostałe ważne wydarzenia sportowe będą mogły się odbyć - powiedziała Maracineanu na antenie RMC.

Polityk postawiła jednak ważny warunek. - Roland Garros i Tour de France wymagają obecności widzów. Odbędą się tylko wtedy, gdy będzie zezwolenie na obecność publiczności. Na pewno nie zostaną przeprowadzone za zamkniętymi drzwiami.

Urodzona w Bukareszcie Maracineanu to była znakomita pływaczka. W 1998 roku została mistrzynią na świata na 200 m stylem grzbietowym, w tej specjalności zdobyła także złoty medal mistrzostw Europy (1999) i srebrny igrzysk olimpijskich (2000). Od 2018 roku jest minister sportu we Francji.

Pandemia koronawirusa przeszkodzi w rozegraniu turnieju finałowego Pucharu Davisa? "Istnieją różne scenariusze"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazyZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że Roland Garros i Tour de France odbędą się?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL