Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Goran Ivanisević PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Goran Ivanisević

Koronawirus. Ceremonia wprowadzenia Conchity Martinez i Gorana Ivanisevicia do Galerii Sław przełożona

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Władze Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław (Hall of Fame) poinformowały, że w 2020 roku nie odbędzie się ceremonia wprowadzenia nowych członków. W lipcu zaszczytu tego mieli dostąpić Conchita Martinez i Goran Ivanisević.

Decyzja organizatorów jest spowodowana rozprzestrzeniającym się po świecie koronawirusem. Ze względów bezpieczeństwa ATP było zmuszone odwołać rozgrywany na kortach trawiastych turniej ATP Tour 250 w Newport, podczas którego tradycyjnie odbywa się ceremonia wprowadzenia do Galerii Sław.

18 lipca zaszczytu tego mieli dostąpić Conchita Martinez i Goran Ivanisević. Hiszpanka to mistrzyni Wimbledonu 1994. W sumie sięgnęła po 33 tytuły w singlu i 13 w deblu. Z kolei Chorwat poruszył świat, gdy jako zawodnik spoza Top 100 triumfował w Wimbledonie 2001. Pochodzący ze Splitu tenisista wygrał w sumie 22 turnieje w singlu i dziewięć w deblu.

Dyrektor turnieju w Newport i kierownik Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław, Todd Martin, poinformował, że Martinez i Ivanisević zostaną uroczyście wprowadzeni w lipcu 2021 roku. Na razie zdrowie i bezpieczeństwo tenisistów oraz kibiców jest najważniejsze.

W piątek ogłoszono, że wszelkie rozgrywki tenisowe będą zawieszone co najmniej do 31 lipca. Na razie trudno ocenić, do kiedy potrwa przerwa spowodowana pandemią COVID-19. Kolejne decyzje mają zostać podjęte w pierwszej połowie czerwca. Nie brak głosów, że w 2020 roku nie będzie już zawodowego tenisa.

Richard Gasquet nie chce tenisa bez kibiców. "To nie będzie sport"
Dijana Djoković o synu i o tenisie: Novak to wybraniec Boga

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL