Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefano Travaglia Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Stefano Travaglia

BNP Paribas Sopot Open nie odbędzie się w 2020 roku. Turniej odwołany z powodu koronawirusa

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Organizatorzy BNP Paribas Sopot Open poinformowali, że impreza rangi ATP Challenger Tour na kortach ziemnych nie odbędzie się w 2020 roku.

Kilka dni temu ogłoszono, że z powodu pandemii COVID-19 wszelkie tenisowe zmagania zostały zawieszone do końca lipca, ale nie wiadomo, czy powrót na zawodowe korty nastąpi zaraz po tym terminie. Z tego względu organizatorzy BNP Paribas Sopot Open podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej imprezy.

- Z uwagi na niedawną decyzję władz ATP o kolejnym przedłużeniu zawieszenia międzynarodowych rozgrywek tenisowych, podyktowaną utrzymującym się stanem pandemii na świecie, tegoroczna edycja turnieju tenisowego BNP Paribas Sopot Open zaliczanego do cyklu ATP Challenger Tour nie odbędzie się - powiedział Mariusz Fyrstenberg.

- Pomimo trudnego czasu, w jakim się wszyscy znaleźliśmy, pozostajemy zdeterminowani i zmotywowani, aby nasz turniej w przyszłym roku zapewnił kibicom jeszcze większą dawkę wrażeń i tenisowych emocji - dodał dyrektor trójmiejskich zawodów.

Turniej w Sopocie, rangi ATP Challenger Tour, powrócił na tenisową mapę w 2018 roku. Wtedy mistrzem został Włoch Paolo Lorenzi. W ubiegłym sezonie po tytuł sięgnął jego rodak Stefano Travaglia.

Ivanisević wierzy, że Kyrgios zdobędzie wielkoszlemowy tytuł. "Jeśli nie, byłby to wstyd dla tenisa"
Djoković uważa, że może grać do 40. roku życia. "Mam coś do zrobienia w tym sporcie"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL