Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Hubert HurkaczGetty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz przygotowuje się do powrotu do tenisa. "Staram się pozytywnie wykorzystać czas"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Hubert Hurkacz pracuje na Florydzie, gdzie przygotowuje się do powrotu do tenisowych rozgrywek. - Staram się pozytywnie wykorzystać ostatni czas. Wiele elementów mojej gry może być lepszych. Cały czas nad tym pracujemy - mówił.

Okres zawieszenia rozgrywek Hubert Hurkacz spędza na Florydzie. Polak trenuje na obiektach Saddlebrook Tennis Academy, gdzie ma świetne warunki i może odbijać m.in. z Alexandrem Zverevem czy Milosem Raoniciem.

- Jest spokojnie, można korzystać z siłowni, nie ma ograniczeń, również na kortach pojawia się dużo osób do potrenowania. To fantastyczny ośrodek, pogoda też jest świetna, robi się coraz cieplej. Miałem możliwość treningów ze Zverevem i było bardzo fajnie - mówił w programie "Młodzi Gniewni" na portalu YouTube.

Wymuszoną przerwę w występach Polak chce spożytkować na poprawę umiejętności. - Staram się pozytywnie wykorzystać ostatni czas, który jest trochę inny niż zazwyczaj, i pracować. Skupiamy się na tym, nad czym mamy kontrolę i co możemy poprawić - powiedział.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazy


- Wiele elementów mojej gry może być lepszych, jak serwis, return czy wolej. Cały czas nad tym pracujemy. Mój bekhend jest niezły, ale może być lepszy - dodał wrocławianin. 

- Treningami na siłowni i biegowymi zajmuje się Przemek Piotrowicz, który jest w Polsce, ale wszystko monitoruje. Z trenerem Craigiem Boyntonem na korcie pracujemy nad każdym elementem. Ostatnio sporo nad wolejem, abym stawał się agresywniejszym tenisistą i łatwiej było mi przejmować inicjatywę - uchylił rąbka tajemnicy.

Przed dwoma tygodniami Hurkacz wziął udział w pokazowym turnieju UTR Pro Match Series, w którym zajął trzecie miejsce. - To było coś innego. Cieszyłem się, że mogłem grać - powiedział, podkreślając, że chciałby wrócić do regularnych występów. - Brakuje mi rywalizacji w turniejach z najlepszymi - zaznaczył.

Tim Henman obawia się, że pandemia koronawirusa spowoduje kryzys w tenisie. "Wywoła to długoterminowe trudności"

Czy uważasz, że dzięki treningom na Florydzie Hubert Hurkacz rozwinie swoje umiejętności?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL