Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roger Federer Getty Images / Giampiero Sposito / Na zdjęciu: Roger Federer

Roger Federer uważa, że nie należy się spieszyć z powrotem tenisa. "Nie wyobrażam sobie gry na pustym stadionie"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Roger Federer uważa, że tenisowi działacze nie powinni pochopnie podejmować decyzji o wznowieniu rozgrywek i przeprowadzać turnieje za zamkniętymi drzwiami. - Nie wyobrażam sobie gry na pustym stadionie i mam nadzieję, że to się nie wydarzy - mówił.

Pandemia koronawirusa zatrzymała świat tenisa. Rozgrywki zostały zawieszone co najmniej do końca lipca, ale wciąż nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione i jak będą wyglądać turnieje. Organizatorzy wielu imprez, włącznie z wielkoszlemowymi US Open i Rolandem Garrosem, rozważają przeprowadzenie ich bez udziału publiczności.

Taki scenariusz nie podoba się wielu tenisistom. Roger Federer, który od 17 lat regularnie wygrywa plebiscyt ATP na ulubionego tenisistę kibiców, jest bardzo negatywnie nastawiony co do gry za zamkniętymi drzwiami.

- Nie wyobrażam sobie gry na pustym stadionie i mam nadzieję, że to się nie wydarzy. Wprawdzie podczas treningów odbijamy bez kibiców wokół, ale rywalizacja to coś zupełnie innego - mówił w wywiadzie dla "Globo".

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

- Zdaję sobie sprawę, że taka opcja jest możliwa, ale moim zdaniem powinniśmy poczekać ze wznowieniem rozgrywek, aby powrócić w jak najlepszych warunkach. Takich, by połowa albo chociaż jedna trzecia stadionu mogła być wypełniona kibicami. Dla mnie gra w największych turniejach przy pustych trybunach byłaby bardzo trudna - dodał.

Szwajcar aktualnie wraca do zdrowia po operacji kolana, jaką przeszedł w lutym. - Nie byłem tak długo w domu od mojej poprzedniej operacji w 2016 roku. To świetny czas dla mojej rodziny, chociaż momentami doprowadzamy się do szaleństwa - powiedział ze śmiechem.

Federer nie wznowił jeszcze zajęć na korcie. - Obecnie nie trenuję, bo nie widzę ku temu powodu. Bardzo nie tęsknię za tenisem, bo uważam, że po tylu latach gry ważne jest, żebym odpoczął. Ale, kiedy powrót rozgrywek będzie blisko i będę miał cel, by pracować, będę bardzo zmotywowany - stwierdził.

US Open i Roland Garros w ciągu trzech tygodni? Gilles Simon zapytał: Jak przy kwarantannie mamy zagrać w obu?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy chciałbyś turniejów tenisowych za zamkniętymi drzwiami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • kosiarz.trawnikow Zgłoś
  "- Nie wyobrażam sobie, że Nadal z Djokoviciem tak sobie po prostu wrócą i pobiją moje rekordy. Mam nadzieję, że to się nie wydarzy. To nie jest przyjemne dostawać od nich co
  Czytaj całość
  chwilę srogie lanie, a przegrywam z nimi seryjnie już od 12 lat. Jednak zdaję sobie sprawę, że opcja powrotu na kort jest możliwa, ale moim zdaniem powinniśmy poczekać ze wznowieniem rozgrywek, aż Djoković z Nadalem się zestarzeją i nie będą już zagrażać moim rekordom." Rodżer!!! 100% poparcia dla Ciebie, Nadludzki Kosmiczny Geniuszu!! Niech odwołują te wszystkie turnieje! Obrona Twoich rekordów jest najważniejsza.
  • Zrogezrg Kas Zgłoś
   Zarówno Djokovicz jak i Wy jego kibice nie potraficie się pogodzić z tym, że Djokovicz będzie zawsze w cieniu Nadala i Federera
   • Wojtek82 Zgłoś
    Nie no jak Rożer mówi,że się nie da grać przy pustych trybunach to się nie da i już.I żaden turniej nie ma prawa ruszyć bo jego słowa są święte.Prawda panie redaktorku?
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL