Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nikołoz Basilaszwili wygrał dwie ostatnie edycji imprezy ATP w Hamburgu Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Nikołoz Basilaszwili wygrał dwie ostatnie edycji imprezy ATP w Hamburgu

Tenis. Nikołoz Basilaszwili oskarżony o pobicie byłej żony. Grożą mu trzy lata więzienia

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Najlepszy gruziński tenisista ostatnich lat ma problemy z prawem. Nikołoz Basilaszwili został oskarżony o pobicie byłej żony i może nawet trafić do więzienia.

Do zdarzenia miało dojść na obrzeżach stolicy kraju, Tbilisi. Nikołoz Basilaszwili został w piątek zatrzymany przez policję za stosowanie przemocy domowej. 27. obecnie tenisista świata miał pobić swoją byłą żonę w obecności dziecka.

Jak doniosła agencja TASS, za 28-latka wpłacono poręczenie w wysokości 31 tys. dolarów. Tenisista nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Jego adwokat twierdzi, że nie ma w tej sprawie żadnych dowodów.

16 lipca odbędzie się proces Basilaszwilego. Jeśli sąd udowodni mu winę, to zgodnie z krajowym kodeksem karnym pierwszej rakiecie Gruzji grozi od 200 do 400 godzin prac społecznych lub od 1 do 3 lat pozbawienia wolności.

Basilaszwili wygrał trzy turnieje rangi ATP Tour 500 - dwa w Hamburgu (2018, 2019) i jeden w Pekinie (2018). Dzięki tym wynikom zajmował w maju zeszłego roku najwyższe w karierze 16. miejsce w światowej klasyfikacji. Aktualnie tenisowe rozgrywki są zawieszone co najmniej do końca lipca z powodu pandemii COVID-19.

Roger Federer uważa, że nie należy się spieszyć z powrotem tenisa
Dyrektor Rolanda Garrosa o nowym terminie turnieju

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL