Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tenis WP SportoweFakty / Michał Domnik / Tenis

Francuska Federacja Tenisowa rozdzieliła pieniądze. Na pomoc przeznaczy 35 mln euro

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Francuska Federacja Tenisowa (FFT) ogłosiła szczegółowy plan wsparcia w dobie pandemii COVID-19. Na rzecz potrzebujących rozdysponowanych będzie 35 mln euro.

O tym, że FFT przeznaczy taką sumę, było wiadomo już ponad miesiąc temu. Teraz władze francuskiej federacji ujawniły, jakie kwoty zostaną przydzielone na poszczególne obszary wsparcia.

Wzorem modeli amerykańskiego czy brytyjskiego najwięcej pieniędzy trafi do ludzi działających na szczeblu lokalnym. Na rzecz klubów tenisowych związek przeznaczy aż 21 mln euro, czyli 60 proc. całej sumy.

9 mln euro zostanie rozdzielonych pomiędzy tenisistów, sędziów oraz organizatorów turniejów. Wsparcie mają otrzymać Francuzi z miejsc 101-500 rankingu ATP i WTA. Pozostała kwota (5 mln euro) trafi do profesjonalnych trenerów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Iga Świątek wyciągnęła siostrę na kort. Po treningu padło zabawne hasło

FFT ogłosiła swój plan wsparcia w tygodniu, w którym miał się rozpocząć Roland Garros. Na razie turniej przeniesiono na przełom września i października. To ważna impreza dla Francuzów, bowiem przynosi aż 260 mln euro dochodu, z czego 70 mln trafia do krajowego związku.

W oświadczeniu do mediów napisano, że jeśli turniej nie odbędzie się w 2020 roku, to nie będzie miało to wpływu na realizację planu pomocowego. Aktualnie tenisowe rozgrywki są zawieszone co najmniej do końca lipca z powodu pandemii COVID-19.

Roger Federer uważa, że nie należy się spieszyć z powrotem tenisa
Dyrektor Rolanda Garrosa o nowym terminie turnieju

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL