Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Novak Djoković Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Novak Djoković

Tenis. Novak Djoković nie chce turniejów bez publiczności. "Nie gram tylko dla siebie"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Novak Djoković nie chce, by turnieje tenisowe były rozgrywane bez udziału publiczności. - Nie gram w tenisa tylko dla siebie - powiedział Serb, podkreślając, że może być to jednak jedyny sposób, aby kontynuować rywalizację.

Pojawia się coraz więcej opinii, że - jeżeli zawodowy cykl powróci - to turnieje będą rozgrywane bez udziału publiczności. Taki wariant nie podoba się wielu tenisistom. Negatywnie wypowiedzieli się o nimRoger Federer czy też Marin Cilić i Richard Gasquet. Przeprowadzania imprez tenisowych za zamkniętymi drzwiami nie chce również Novak Djoković.

- Nie gram w tenisa tylko dla siebie. Synergia między tenisistą na korcie a kibicami na trybunach to jest coś magicznego i sprawiającego, że wszystko staje się piękniejsze. To połączenie sprawia ludziom radość - powiedział Serb, cytowany przez dziennik "Globo".

Lider rankingu ATP jednak zdaje sobie sprawę, że rozgrywanie turniejów bez kibiców może być jedynym sposobem na kontynuację rozgrywek. - Wygląda na to, że taka będzie rzeczywistość tenisa i będziemy musieli zaakceptować pewne ograniczenia. To przynajmniej pozwoli nam występować. Ale czy jest to idealne? Myślę, że nie - stwierdził.

Djoković wie, że okres zawieszenia rozgrywek jest trudny dla wielu graczy, dlatego aktywnie uczestniczył w projekcie funduszu pomocy dla niżej notowanych tenisistów. - Jestem szefem Rady Zawodników ATP, numerem jeden na świecie i mam to szczęście, że zarobiłem wiele pieniędzy, ale uważam się również za odpowiedzialnego i staram się spróbować pomóc. O obecnej sytuacji w męskim tenisie wiele rozmawiałem z Rogerem i Rafą. My mamy wygodne życie, ale 90-95 proc. tenisistów w tym momencie cierpi, bo nie może konkurować i zarabiać pieniędzy - mówił.

Belgradczyk wyjawił też, iż w ostatnich tygodniach stara się spędzać jak najwięcej czasu z bliskimi. - To jedyna pozytywna sytuacja wynikająca z tej pandemii. Mam możliwość większego kontaktu z dziećmi, żoną i rodziną i jest to świetne doświadczenie. Oczywiście, kiedy podróżowaliśmy, to też byliśmy razem, ale koncentrowaliśmy się na tenisie. Teraz jest to czas dla nich.

Marion Bartoli i Noah Rubin zaapelowali do Novaka Djokovicia ws. szczepień. "Pomyśl o ludziach"

ZOBACZ WIDEO: Znany specjalista ostro o powrocie kibiców na stadiony. "Może nas czekać ogromny wzrost zachorowań"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy chciałbyś turniejów tenisowych za zamkniętymi drzwiami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL