Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fabio Fognini PAP/EPA / SCOTT BARBOUR / Na zdjęciu: Fabio Fognini

Fabio Fognini wykorzystał przerwę spowodowaną koronawirusem. Włoski tenisista poddał się operacji

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Fabio Fognini postanowił nie czekać i zdecydował się wyleczyć problemy związane z obiema kostkami. Włoski tenisista będzie miał szansę wykurować się przed wznowieniem rozgrywek po pandemii COVID-19.

"Od trzech i pół roku narzekam na uraz lewej kostki, ale nauczyłem się żyć z tym problemem. Następnie zacząłem odczuwać ból w prawej kostce, który towarzyszy mi od dwóch lat. Miałem nadzieję, że podczas zawieszenia rozgrywek dolegliwości miną, ale po wznowieniu treningów znów się objawiły" - wyznał Fabio Fognini w mediach społecznościowych.

Włoski tenisista postanowił zatem poddać się operacji. "Po badaniu lekarskim i długiej rozmowie z moim sztabem, zdecydowałem się na zabieg artroskopii obu kostek. Uważam, że to właściwa decyzja podczas gdy tenisowy tour jest zawieszony" - dodał włoski tenisista.

Aktualnie tenisowe rozgrywki są wstrzymane co najmniej do końca lipca z powodu pandemii COVID-19. Trudno jednak określić, kiedy dokładnie nastąpi powrót na zawodowe korty. Na początku czerwca zostanie podjęta decyzja odnośnie sierpniowych imprez na kontynencie amerykańskim.

Fognini będzie miał zatem co najmniej dwa miesiące, aby dojść do siebie po operacji. Włoch jest aktualnie 11. tenisistą świata. Na jego koncie jest dziewięć tytułów zawodów głównego cyklu. Najcenniejszym trofeum w singlu jest bez wątpienia to wywalczone w zeszłym roku na mączce w Monte Carlo, w turnieju rangi ATP Masters 1000.

"Marca": Na początku przyszłego tygodnia ważna decyzja ATP
Novak Djoković nie chce turniejów bez publiczności. "Nie gram tylko dla siebie"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Iga Świątek wyciągnęła siostrę na kort. Po treningu padło zabawne hasło

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL